امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133283
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 67
عباس مقتدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، اظهار داشت: بنده از رئیس جمهور خواستم تا موضوع حیات زاینده‌رود را به عنوان یک اصل به مسئولان ...

عباس مقتدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، اظهار داشت: بنده از رئیس جمهور خواستم تا موضوع حیات زاینده‌رود را به عنوان یک اصل به مسئولان برنامه‌ریز تأکید کند و ایشان نیز پس از شنیدن توضیحات بنده گفت که این موضوع باید با برنامه‌ریزی حل شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه معتقدم که آب نباید به روی زاینده‌رود بسته شود، بلکه باید به روی مصرف‌کنندگان و بهره‌بردارانی از زاینده‌رود بسته شود که استفاده آنها سبب قطع شدن این آب شده است، تصریح کرد: منظورم بخشی از اضافه برداشتی است که سال‌های گذشته به قسمتی از صنایع داده شده و توسعه مصرفی است که برای برخی از مجموعه‌های صنعتی و کارگاهی و حتی مجموعه‌های شرب خارج از حوضه زاینده‌رود پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه با صرفه‌جویی‌های جدی می‌توانیم از هرز شدن آب زاینده‌رود جلوگیری کنیم، یادآور شد: استدلال ما هم این است که بارندگی به صفر نرسیده که بگوییم زاینده‌رود قطع شده بلکه اضافه برداشت‌ها، سوءمدیریت‌ها، بی‌دقتی‌ها و بی‌حوصلگی‌های مدیریتی، تغییرات کسانی که باید در موضع پاسخگو، پاسخگویی کنند و حتی در برخی مواقع تداوم مدیریت‌های ناکارآمد عواملی است که نفس حیات در اصفهان یعنی زاینده‌رود را با وضعیت بحرانی مواجه کرده است.

مقتدایی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا مجموعه زاینده‌رود و اکوسیستم وابسته به آن، بتواند تداوم حیات و استمرار جریان داشته باشد.

این مسئول بیان داشت: این موضوع را در بالاترین سطوح مطرح کرده‌ایم و در سطح مدیریت استانی هم به توافقاتی رسیده‌ایم همچنین با نمایندگان و مدیران سایر استان‌های ذی‌ربط با زاینده‌رود مذاکرات مفصلی داشته‌ایم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در پایان با تأکید بر اینکه اگر همکاری خوبی بین دستگاه‌های مرتبط با این مسئله صورت گیرد به روند دائمی بودن زاینده‌رود نزدیک خواهیم شد، اضافه کرد: اگر یک وفاق قابل توجه میان دستگاه مرتبط با زاینده‌رود اعم از برنامه‌ریزان وزارت نیرو، مدیران استان و تصمیم‌گیرندگان کلان کشور صورت بگیرد، تداوم روند دائمی بودن زاینده‌رود دور از دسترس نیست.
انتهای پیام/63045/ن30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها