امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133286
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 69
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، وائل الحلقی نخست وزیر سوریه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس، وائل الحلقی نخست وزیر سوریه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

 

لاریجانی در ابتدای این دیدار بر تداوم حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: ایران با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه از هرگونه اقدامی جهت تقویت ثبات و آرامش در این کشور حمایت می کند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره و ایستادگی دولت  و ملت سوریه در برابر تحرکات گروه های تروریستی و حامیان خارجی آنها، وضعیت آینده سوریه را امیدوار کننده دانست و افزود: کشورهای غربی به ناتوانی خود جهت سقوط دولت سوریه اعتراف می کنند واینک به دنبال راه حل سیاسی برای خروج آبرومندانه ازبحران سوریه هستند.

 

لاریجانی تصریح کرد: مردم و دولت سوریه شرایط سخت ابتدایی را گذرانده اند و وضعیت میدانی به نفع دولت و ملت سوریه  می باشد و بایستی در شرایط فعلی  با انجام گفت و گوهای سوری- سوری زمینه تقویت و تحکیم امنیت و آرامش در سوریه فراهم کرده است.

 

وی در پایان گفت وگو های سیاسی را تنها راه حل بحران سوریه دانست و افزود: روشن شدن اطلاعات غلط همپیمانان کشورهای غربی به آنها از وضعیت سوریه فرصت مناسبی برای مذاکرات سیاسی برای حل بحران سوریه فراهم کرد.

 

در ادامه وائل الحلقی نخست وزیر سوریه با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سوریه، گفت: حمایت های همه جانبه ایران از دولت و ملت سوریه پشتوانه  محکمی برای مبارزه با گروه های تروریستی می باشد.

 

وی برآمدگی دمشق برای گفت و گو و مذاکره با گروه های مخالف تاکید کرد و افزود:  از هرگونه گفت و گو و ابتکار عملی که به منافع ملت سوریه لطمه ای وارد نکند استقبال می کنیم.

 

الحلقی با ارائه گزارشی از وضعیت سیاسی، امنیتی و اقتصادی در سوریه بر لزوم گسترش همکاری های دو کشور در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: جنگ در سوریه لطماتی به زیر ساخت های صنعتی و انرژی این کشور وارد کرده است که باید با تسهیل مراودات اقتصادی فیمابین به ترمیم این ویرانیها اقدام نماییم.

 

نخست وزیر سوریه در پایان نقش جمهوری اسلامی ایران در دوران بازسازی سوریه بسیار مهم و با اهمیت خواند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها