امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133287
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای پس از تمدید هفت ماه و ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای پس از تمدید هفت ماه و هفت روزه توافقنامه ژنو و برای اولین بار در سطح معاونان و در شهر ژنو آغاز شد.

تیم مذاکره کننده ایرانی به ریاست سید عباس عراقچی بامداد دوشنبه 24 آذر ماه به منظور شرکت در این دور از مذاکرات و انجام رایزنی‌های دوجانبه با هیأت‌های شش کشور راهی ژنو شد.

هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا طی دو روز گذشته سه دور و به مدت 12 ساعت در سطح معاونان و کارشناسان به گفت‌وگو درباره همه موضوعات مرتبط با راه‌حل جامع هسته‌ای پرداختند و عراقچی در پایان این سه دور عنوان کرد که گفت‌وگوهای مفصلی با هیأت آمریکایی انجام شده است.

تیم مذاکره کننده کشورمان شب گذشته نیز دو ساعت با هیأت فرانسوی به ریاست نیکلای دوریویر نماینده این کشور در گروه 1+5 به گفت‌وگو پرداخت.

سید عباس عراقچی پس از دور اول این گفت‌وگوها با بیان اینکه در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم، گفت: فضای جلسات بسیار خوب است، اما در اینکه به راه‌حل برسیم هنوز فاصله وجود دارد. تقریباً درباره همه مسائلی که مطرح است به خصوص بحث تحریم‌ها بحث‌های مفصلی هم در سطح معاونان و هم در سطح کارشناسی صورت گرفت.

عراقچی عنوان کرد: به دلیل آنکه بحث‌ها خیلی جزئی و خیلی ریز شده است در برخی از موارد راه‌حل‌هایی وجود دارد و در بعضی از مراحل هنوز باید بیشتر تلاش و بحث شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها