امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133305
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، اسرای جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، اسرای جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند برای نهمین روز متوالی در اعتصاب غذا و «نبرد با معده های خالی» علیه اشغالگران به سر می‌برند.

اعتصاب غذای اسرای فلسطینی در اعلام حمایت از «نهار السعدی» اسیر فلسطینی صورت گرفته که برای بیست و هشتمین روز متوالی در اعتصاب غذا به سر می‌برد و در پی وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده است.

کمیته رهبری اسرای جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنان خواستار پاسخ اداره امور زندان‌های رژیم صهیونیستی به مطالبات اسرا و در راس آن لغو حبس انفرادی نهار السعدی و دادن مجوز برای ملاقات این اسیر با خانواده‌اش است.

در همین رابطه خبرنگار فارس در شهر غزه برای اطلاع از جزئیات اعتصاب اسرای جهاد اسلامی، انگیزه‌های آنها و فعالیت‌هایی که در حمایت از این افراد صورت می‌گیرد به سراغ «داوود شهاب»، مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین رفت.

شهاب در این گفت‌وگو با تاکید بر اینکه اسرای فلسطینی با عزمی راسخ در برابر دشمن صهیونیستی تجاوزگری رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کنند، گفت: اسرای فلسطینی به خوبی می‌دانند که با برداشتن هر گامی در نهایت پیروزی جدیدی را محقق خواهند کرد که به سابقه درخشان قهرمانی‌ها و رشادت‌های مبارزان فلسطینی اضافه می‌کند.

حضور اسرای صاحب نام فلسطینی در جمع اعتصاب کنندگان

این مسئول فلسطینی افزود:حضور اسرای صاحب نام در اعتصاب غذا از جمله شیخ «طارق قعدان» و «جعفر عزالدین» و دیگران از یک سو موجب نگرانی رژیم اشغالگر شده و از سوی دیگر به اسرای شرکت کننده روحیه‌ای دو چندان برای ادامه مقتدرانه نبرد علیه رژیم اشغالگر حتی در پس میله های زندان می دهد.

داوود شهاب تصریح کرد:اعتصاب غذا راه مبارزه اسرا با اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی است تا با خاتمه دادن به ظلم و جور علیه اسرا به خواسته‌های آنها در برخورداری از ساده‌ترین حقوق انسانی و حیاتی جامه عمل بپوشاند اما این عادت دشمن است که علاوه بر سیاست‌های سرکوبگرانه و تروریستی خود در جواب به خواسته‌های اسرا اهل حیله‌گری و تعلل در عمل به وظایفش است.

مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: در سایه بی‌توجهی آشکار نهادهای حقوقی بین المللی، اسرائیل به سرکشی و عصیانگری خود علیه اسرای فلسطینی ادامه می‌دهد و همواره در پی شکست در صحنه نبرد با مقاومت فلسطین سیاست‌های انتقام جویانه علیه اسرا پیاده می‌کند.

داوود شهاب درباره اینکه چرا کمیته رهبری جنبش جهاد اسلامی تصمیم به دفاع از السعدی با اعلام اعتصاب غذای دیگر اسرای این جنبش کرد، گفت: السعدی در اعتراض به ظلمی که در حق وی شده و در حبس انفرادی نگاه داشته می‌شود و از ملاقات با خانواده هم محروم است دست به اعتصاب غذا زده و اسرای جهاد هم برای اعلام حمایت از وی اعتصاب کردند.

شهاب تاکید کرد: السعدی از رهبران گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی است و اسرائیل وی را به دست داشتن در یک عملیات استشهادی و رهبری گروه‌های نظامی در کرانه باختری متهم کرده است.

وی افزود: دلیل حبس انفرادی نهار السعدی این است که اداره زندان‌ها وی را متهم می کند که در همین دوره اسارت خود نقشه به اسارت گرفتن سربازان اسرائیلی را داشته است.

مسئول اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین درباره اینکه آیا اعتصاب غذای اسرای جهاد طی روزهای آتی ادامه خواهد داشت و دامنه آن گسترده هم می شود گفت: این اعضای کمیته رهبری اسرای جنبش جهاد هستند که درباره گسترش دامنه اعتصاب و مدت زمان آن تصمیم می‌گیرند چراکه منتظر پاسخ اداره امور زندان‌های رژیم اشغالگر به خواسته‌هایشان و در راس آن لغو حبس انفرادی نهار السعدی هستند.

داوود شهاب با اشاره به اینکه تا به امروز نمودار شمار اسرایی که دست به اعتصاب غذا زدند سیر صعودی داشته است، گفت: از 9 روز پیش اعتصاب غذا در حمایت از نهار السعدی آغاز شده و در روز اول شمار اسرای اعتصابی فراتر از انگشتان دست نبود اما امروز بیش از یکصد و بیست اسیر فلسطینی در اعتصاب به سر می‌برند.

این مسئول جهاد اسلامی با تاکید بر اعلام حمایت این جنبش از مبارزه اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی گفت: نهادها و حوزه‌های وابسته به جهاد و ذیربط با امور اسرا سلسله فعالیت‌هایی را در سطح جامعه، رسانه و همچنین به شکل حقوقی در حمایت از نبرد اسرای اعتصابی آغاز کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه حمایت‌ها از اسرای اعتصابی محدود به غزه نمی‌شود گفت: اعتراض‌ها به وضعیت اسرای فلسطینی در کرانه باختری هم فوران کرده اما سرویس‌های امنیتی تشکیلات خودگردان آن را سرکوب و مانع استمرار آن می‌شود.

نهادهای حمایت کننده از اسرای فلسطینی در کرانه باختری سرکوب می‌شوند

داوود شهاب در این باره گفت: تشکیلات خودگردانی که هماهنگی امنیتی با اشغالگران برایش حیاتی است هر کاری برای مقابله با وقوع انتفاضه سوم مردمی انجام می‌دهد و به همین خاطر نیروهای امنیتی آن هر گونه تحرکاتی در حمایت از اسرا را در کرانه باختری سرکوب می‌کنند و در این ارتباط اخیرا چند تن از اعضای جهاد به خاطر ترتیب فعالیت‌هایی در حمایت از اسرای فلسطینی در نابلس بازداشت شدند.

آتش جنگ با رژیم صهیونیستی در همه جبهه‌ها شعله‌ور باقی خواهد ماند

مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پایان تاکید کرد:آتش جنگ با دشمن صهیونیستی در همه سطوح و به هر شکلی باید شعله‌ور باقی بماند و نبرد اسرای فلسطینی با معده‌های خالی در این نبرد تاثیر بسیار مهمی دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها