امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133312
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۹
تعداد بازدید: 118
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از واگذاری شرکت پالایش و پژوهش خون به بخش خصوصی، گفت: بستن قرادادهایی برای واردات ...

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از واگذاری شرکت پالایش و پژوهش خون به بخش خصوصی، گفت: بستن قرادادهایی برای واردات کیسه‌های خون بخشی از اعتراضات پزشکان به عملکرد سازمان انتقال خون است که به نظر می‌رسد پای منافع عده‌ای در میان باشد.

به گزارش پیروان مـــوعـــود به نقل از خانه ملت:حسن تامینی لیچائی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد نامه جمعی از پزشکان و کارکنان سازمان انتقال خون نسبت به سوء مدیریت این سازمان به رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه در مدیریت سازمان انتقال خون مشکلات زیادی صورت گرفته و نارضایتی‌ها به شدت افزایش یافته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بروز تخلفات متعدد در سازمان انتقال خون نیاز به بررسی و بازنگری درنحوه عملکرد مدیریت این سازمان دارد؛ از سویی دیگر هفته گذشته نیز از وزیر بهداشت درخواست شد تا این موضوع را بررسی کرده و نتیجه آن را به کمیسیون اعلام کند.

 

نگرانی از واردات کیسه‌های خون/ پای منافع عده‌ای در میان است

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با یادآوری شکایت‌های بسیار زیاد در مورد سوء مدیریت در سازمان انتقال خون، تصریح کرد: بحث خرید یکسری از اقلام مانند کیسه خون مورد توجه است زیرا با وجود تولید داخل این اقلام اما شاهد بستن قراردادهایی برای واردات آن هستیم که به نظر می‌رسد پای منافع عده‌ای در میان باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم،‌ به بخش دیگری از علت نارضایتی جمعی از پزشکان و کارکنان سازمان انتقال خون اشاره کرد وگفت: متاسفانه سازمان انتقال خون در اقدامی، شرکت پالایش و پژوهش خون را به بخش خصوصی واگذار کرده است درحالی که اعتراض کنندگان بر این باور هستند که این موضوع بحثی حاکمیتی بوده و اساسنامه آن از سوی مجلس به تصویب رسیده لذا لازم است این واگذاری نیز مورد تصویب مجلس واقع شود.

تامینی لیچائی، افزود: اعتراض‌کنندگان معتقدند که این واگذاری منطقی نیست و منجر به بیکاری بسیاری از کارکنان سازمان انتقال خون شده است اما متاسفانه با وجود تذکرهای بسیار زیاد، مدیریت این سازمان توجهی به حمایت از تولید داخل ندارد و همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

تامینی لیچائی با بیان اینکه بعد از پایان سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه این مهم را حتما بررسی خواهیم کرد، افزود: امید است بتوانیم این موضوع را به جایی برسانیم تا رضایتمندی زیادی حاصل شود، در این زمینه طرح سوال از وزیربهداشت در دستور کار قرار گرفته و در زمان آغاز به کار کمیسیون بهداشت این طرح سوال تعیین تکلیف خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ تاکید کرد: با وجود آنکه وزیر بهداشت نیز از چنین اقدامی نارضایتی دارند اما متاسفانه شاهد ادامه چنین روندی از سوی سازمان انتقال خون هستیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جمعی از پزشکان و کارکنان سازمان انتقال خون با ارسال نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی و برخی نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان نسبت به سوء مدیریت در این سازمان هشدار دادند و درخواست کردند که ترتیبی حاصل شود که مجلس عملکرد سازمان انتقال خون را بررسی کند.

در پی این درخواست 12 نماینده مجلس با استناد به ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس خواستار طرح سوال از وزیر بهداشت درباره عملکرد سازمان انتقال خون شدند./

پایان پیام

برچسب ها:
کریمی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
4
2
از وزیر دلسوز و نمایندگان محنرم مجلس درخواست داریم تا به منظور جلوگیری از نابودی بیشتر دستاوردهای بزرگ سازمان که طی سنوات گدشته با مدیریت علمی و بدور از سیاست زدگی مدیران فهیم سابق و اسبق این سازمان (دکتر ابوالقاسمی و دکتر توگه) و صد البته تلاش بی منت کارکنان خدوم این سازمان و همچنین ایثار اهداکنندگان حاصل شده، سریعتر وارد عمل شوند در این یکسال نارضایتی در پرسنل، اهداکننگان و بیماران به میزان زیادی افزایش یافته و حال اینکه حمایتهای دولت و مجلس در طول این مدت چند برابر مدیریتهای قبلی است
جای سؤال دارد در این شرایط اقتصادی بد کشور و کمبود بودجه سازمان خرید ماشین شاسی بلند برای مدیران با چه توجیهی صورت گرفته؟
ابراهیمی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
4
2
تشکر از این نماینده دلسوز ، شرایط سازمان بنحوی شده که برای گرفتن یک کیسه پلاکت باید چند واسطه پیدا کنیم و در آخر باید یک نفر باخود به سازمان ببریم که مثلا داوطلبانه خود اهداکند
آخرین اخبار
پربازدید ها