امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133320
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۰۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک گروه دیده‌بان حقوق‌بشر می‌گوید که در یک گور دسته‌جمعی در منطقه دیرالزور شرق سوریه، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک گروه دیده‌بان حقوق‌بشر می‌گوید که در یک گور دسته‌جمعی در منطقه دیرالزور شرق سوریه، 230 جسد پیدا شده و بر این باور است که تروریست‌های داعش مسئول این قتل عام هستند.
بر اساس گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، گمان می‌رود این اجساد متعلق به قبیله‌ای باشد که با داعش در جنگ هستند. ماه گذشته، سامان ملل متحد از وجود گزارش‌هایی مبنی بر وقوع یک کشتار در این منطقه خبر داده بود.

تروریست‌های داعش پس از تسلط یافتن بر مناطقی از سوریه و عراق، با اعمال مقررات سخت، زندگی را بر مردم باقی مانده در این مناطق تیره کردند.

در برخی موارد عوامل داعش، برخی شهروندان را با بهانه اجرای قوانین شرع، در انظار عموم گردن می‌زنند و در راستای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، گام برمی‌دارند.

گاهی اوقات هم پای کشتارها به افراد یک قبیله می‌رسد و قربانیان، به جرم عدم همراهی با داعش و «بیعت نکردن با خلیفه»، به صورت دسته‌جمعی کشته می‌شوند.

یکی از بحث‌برانگیزترین موارد کشتار دسته‌جمعی توسط عوامل این گروه تروریستی، کشتار دانشجویان پایگاه هوایی اسپایکر، متعلق به نیروی هوایی ارتش عراق بود؛ در این کشتار 1700 دانشجو کشته و یا ناپدید شدند.

داعشی‌ها چند روز پیش نیز 150 زن را به دلیل مخالفت با جهاد نکاح در شهر فلوجه عراق، کشتند. وزارت حقوق‌بشر عراق گفته که برخی از این قربانیان، باردار بوده‌اند.

زنان اعدامی در دو گور دسته‌جعی در 2 گور دسته‌جمعی در «الزغارید» در محله «الجولان» و منطقه «الصقلاویه» دفن شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار