امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133325
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای بسیج دانشجویی استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای بسیج دانشجویی استان قم، ضمن گرامیداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه با اشاره به سخنی از امام راحل بیان کرد: حوزه و دانشگاه دو بال یک پرنده هستند و همان‌گونه که پرنده با یک بال نمی‌تواند پرواز کند جامعه هم نمی‌تواند با یکی از این دو مرکز علمی ارتقا یابد.

وی شهید مطهری و شهید مفتح را از عاملان وحدت حوزه و دانشگاه دانست و گفت: مدیریت این برنامه را شهید مفتح بر عهده گرفت و این شجره طیبه به برکت انقلاب بارور شد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در دوران طاغوت حوزه و دانشگاه با یکدیگر تعامل نداشتند و برای جوانان و دانشگاهیان از روحانیت یک چهره ضد پیشرفت ساخته بودند.

وی ادامه داد: رژیم طاغوت با بهره‌گیری از خواسته‌های ابرقدرت‌های جهان، بر دانشگاه‌ها چتر سلطه پهن کرده بود و جوانان را با سرگرم کردن به انحرافات از اسلام دور می‌کرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه اسلام دین کمال است، تصریح کرد: اسلام دین مهربانی بوده و موافق پیشرفت و علم است.

وی با بیان اینکه علم باید در قالب مناسبی مورد بهره‌برداری قرار گیرد، گفت: اگر عسل در ظرف آلوده‌ای ریخته شود قابل استفاده نیست و ظرف علم تقواست و اگر از تقوا در علم نتوانیم بهره ببریم، این علوم قابل بهره‌برداری نیست.

مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به اقدام گروگان‌گیری که به تازگی در استرالیا رخ داده است، ‌بیان کرد: دشمن که به دنبال تضعیف اسلام و خراب کردن چهره رحمانی این دین آسمانی است با بهره بردن از لباس روحانیت برای تخریب اسلام اقدام کردند.

وی با اشاره به برخورد مردم با شعیب پیامبر گفت: کفار به این پیامبر الهی می‌گفتند ما متوجه سخنان تو نمی‌شویم و این مسئله به دنبال تخریب چهره دین توسط دشمنان صورت گرفته بود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی ادامه داد: انبیاء الهی در راه هدایت انسان‌ها به سمت راستی و پرهیزگاری تلاش کردند ولی دشمنان مانع از ترویج علم و معرفت در جامعه می‌شدند و به همین دلیل پیامبران در تبلیغ دین الهی رنج‌های فراوانی را تحمل کردند.

وی با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به اهداف پلید خود از روش‌های گوناگونی بهره می‌برد، تصریح کرد: دشمن با بیان برخی شبهات و دروغ‌ها در تلاش است جامعه را دچار گمراهی کند و ما باید مراقب باشیم فریب دشمن را نخوریم.

این مرجع تقلید تاکید کرد: برای هدایت جامعه همه باید تلاش کنند و برای رسیدن به این هدف دانشگاهیان و حوزویان وظیفه مهمی بر دوش دارند.

وی اضافه کرد: دشمن برای از بین بردن چهره‌های علمی کمر همت بسته است تا جلوی گسترش علم را در جامعه بگیرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی خاطرنشان کرد: هدف تروریست‌ها از ترور شهید مفتح، شهید مطهری و شهید بهشتی، ‌جلوگیری از گسترش آرمان‌های دینی، انقلابی و علمی ایشان بود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: زمانی که عوامل ترور شهید مطهری دستگیر شدند اعتراف کردند گروه فرقان با صحبت‌هایی که داشتند آنها را به کشتن این فیلسوف تحریک ‌کردند و ریختن خون او را برای پیشرفت جامعه حلال عنوان کرده بودند.

انتهای پیام/78005/ک40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها