امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133329
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد هماهنگ‌سازی فعالیت‌های مهدوی در سطح کشور

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد هماهنگ‌سازی فعالیت‌های مهدوی در سطح کشور اظهار کرد: بر اساس روایتی انتظار فرج از بزرگترین اعمال بوده که دارای فضیلت‌هایی است بنابراین باید زمینه‌سازی برای برطرف کردن تنگناها و ظهور امام عصر(عج) صورت گیرد که گشایش همه مشکلات را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه دشمنان برای شیعه مشکلات فراوانی ایجاد کردند، گفت: قدرت‌های استکبار درصدد هستند فرهنگ مهدویت را زیر سئوال ببرند، بنابراین باید سعی کنیم که جمله‌ای علیه تشیع منتشر نشود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در صورت اینکه کلامی علیه تشیع منتشر ‌شود، باید توانایی پاسخ‌گویی داشته باشیم و در حوزه علمیه قم باید فضایی ایجاد شود که تمام توطئه دشمن برای کوبیدن تشیع خنثی شود.

وی عنوان کرد: با یک یا دو جلسه پاسخ نمی‌توان در برابر دشمنان مقابله کرد، باید پایگاهی درست کنید که سخنان خود را به گوش دنیا برسانید.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه امامت در اسلام مهم است، گفت: اکنون با وهابی‌ها و تکفیری‌ها مواجه هستیم که نوکر آمریکا هستند و با صهیونیست‌ها ارتباط دارند تا شیعه را بکوبند.

وی خاطرنشان کرد: مهدویت یکی از اصول شیعه است، باید پایگاهی ایجاد شود تا حرف‌های خود را به جهانیان برسانیم و باید در تلویزیون مطالب و آموزه‌ها را بیان کرده و فرهنگ‌سازی صورت گیرد و در رسانه جمعی و جهانی منتشر شود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید فکر دینی و اسلامی را در دنیا نشر دهیم گفت: نامه‌هایی نوشته می‌شود که در برابر تاخیر دیون مبلغی دریافت می‌کنند که حرام است، باید در تلویزیون در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد تا چنین کاری صورت نگیرد.

وی تصریح کرد: اکنون نیاز داریم که رسانه جمعی قوی ایرانی و جهانی داشته باشیم و افرادی فاضل، اهل مطالعه و تحقیق و بیان، پاسخ دشمنان را بیان کنند و این پاسخ‌ها و مطالب در کل دنیا پخش شود.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان کرد: زمانی که فردی را با لباس روحانیت به اتهام گروگان‌گیری دستگیر می‌کنند برای این است که لباس روحانیت را خراب کنند، این‌گونه درست کردن به این شکل و نشان دادن به دنیا برای بدنام کردن این لباس است.

وی تاکید کرد: باید به فکر باشید تا با رساندن پاسخ‌ها و برطرف کردن شبهات حرف خود را به گوش دنیا برسانید و در برابر این جریانات ایستادگی کرده و این‌گونه به وظیفه خود عمل کنیم.

این مرجع تقلید با تاکید بر اهمیت فعالیت صدا و سیما در ارائه مفاهیم گفت: باید سخنان و صحبت‌ها به طور کامل در صدا و سیما پخش شود و مباحث و مسائل مربوط به حوزه به طور کامل پوشش داده شود و کمرنگ نباشد.

وی خاطرنشان کرد: روز به روز ضربه زدن به تشیع و مبانی آن با پول و نقشه‌های استکباری قدرت پیدا می‌کند و وظیفه ما سنگین است.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: باید به صورت قوی‌تر در برابر دشمنان فعالیت کرد، اکنون فقه مقارن داریم ولی از تفسیر مقارن بی‌بهره هستیم بنابراین دشمنان سعی کردند اهل بیت(ع) و سخنان آنها را کمرنگ کنند و در زمینه تفسیر و تاریخ علیه ما کار کردند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد رسانه قوی گفت: با توجه به اینکه انقلاب با این عظمت دنیا را فراگرفته باید پایگاهی در برابر اینکه در دنیا تشیع را می‌کوبند، ایجاد شود و سخنان خود را به دنیا برسانیم؛ باید در برابر دشمنان همانطوری که عالم‌گیر کار می‌کنند، کار کنیم.

انتهای پیام/78003/ک40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها