امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133371
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید رضا رئیس‌کرمی در دیدار با الحاج امادو گوییه سی دبیر کل فدراسیون ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید رضا رئیس‌کرمی در دیدار با الحاج امادو گوییه سی دبیر کل فدراسیون بین‌ المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر در مورد اقدامات معاونت بهداشتی، درمانی و توانبخشی هلال‌احمر ایران گفت: هلال‌احمر ایران در 31 استان کشور امکانات بهداشتی و درمان دارد ضمن اینکه 4 بیمارستان صحرایی نیز در اختیار دارد تا در مواقع ضروری از آنها استفاده کند.

وی به داشتن 100 مرکز توانبخشی در کشور اشاره کرد و گفت: شروع‌کننده موضوع توانبخشی در ایران هلال‌احمر بوده است و اکنون بیش از  100 مرکز توانبخشی در کشور دارد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر ضمن تأکید بر وجود داروخانه‌های هلال‌احمر در تمام مراکز استان‌ها گفت: این داروخانه‌ها به تهیه داروی بیماران صعب‌العلاج، داروهای تک نسخه‌ای و کمیاب برای بیماران می‌پردازد.

رئیس‌کرمی به فعالیت 32 مرکز درمانی و بیمارستان در بیش از 20 کشور جهان اشاره کرد و گفت: هلال‌احمر ایران در بیش از 20 کشور جهان که اکثر آنها کشورهای آفریقایی هستند مرکز درمانی دارد و خدمات ارائه می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد که در پی سفر دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر همکاری‌های ایران و فدراسیون جهانی گسترش یابد.

در ادامه این دیدار الحاج امادو گوییه سی نیز گفت: ما نیز به دنبال همکاری‌های گسترده و بلندمدت با ایران هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم این سفر چارچوب‌های دائمی و محکمی برای همکاری‌های مشترک با ایران بنا کند که تنها به منطقه منا محدود نشود.

دبیر کل فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر خطاب به رئیس کرمی گفت: من می‌دانم که شما در کشور سنگال فعال هستید و از این بابت خوشحالم و امیدوارم که این همکاری‌ها به سنگال و چند کشور دیگر محدود نشود و تمام کشورها بتوانند از ظرفیت شما استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها