امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133382
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نگاهداری امروز در نشست خبری در خصوص برنامه‌های مرکز مطالعات شهر تهران گفت: تقویت مدیریت دانش‌بنیان در شهرداری تهران در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نگاهداری امروز در نشست خبری در خصوص برنامه‌های مرکز مطالعات شهر تهران گفت: تقویت مدیریت دانش‌بنیان در شهرداری تهران در دستور کار قرار دارد.

رئیس مرکز مطالعات شهر تهران با اشاره به اینکه در 4 حوزه عمده تلاش می‌کنیم تحولات اساسی ایجاد کنیم گفت: اولین بحث تکمیل زنجیره علم و فناوری به صورت کامل است.
راه‌اندازی پارک علم و فناوری در تهران

وی با اشاره به راه‌اندازی پارک علم و فناوری در تهران گفت: هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شده است.

ایده‌ بازار شهرداری تهران

رئیس مرکز مطالعات شهر تهران با بیان اینکه ایده‌ بازار شهرداری تهران راه‌اندازی شده است گفت: این ایده‌بازار هم تخصصی و اتاق‌های پردازش ایده شکل گرفته است.

نگاهداری ادامه داد: اگر ایده‌ای تصویب و جنبه عملی پیدا کند شهرداری آن ایده را خریداری و در مدیریت اجرایی استفاده می‌کند.

تهیه نقش راه در تهران
وی در بخش دیگر سخنانش در خصوص نقشه راه شهرداری گفت: در یک سال گذشته در 10 حوزه نقشه راه تهیه کرده‌ایم.

رئیس مرکز مطالعات شهر تهران با اشاره به رویکرد اجتماعی شهرداری تهران گفت: نقشه راه برندینگ شهر تهران و چند نقشه راه دیگر تدوین شده است.

وی به برنامه پنج ساله شهرداری تهران که ابلاغ شده است اشاره کرد و گفت: بخش قابل توجهی از مطالعات این مرکز در خصوص این برنامه‌ها انجام می‌شود.

نگاهداری به بحث شبکه‌سازی تحقیقات شهری اشاره کرد و گفت: با ارزیابی‌های انجام شده برای توسعه اجتماعی شبکه‌های خوبی راه‌اندازی شده است.

راه‌اندازی بانک جامع پژوهشهای شهری

رئیس مرکز مطالعات شهر تهران از راه‌اندازی بانک جامع پژوهشهای شهری خبر داد و گفت: این پروژه در آستانه افتتاح قرار دارد.

وی همچنین از راه‌اندازی مرکز اسناد و کتابخانه‌های شهرداری تهران خبر داد و گفت: این مرکز در تپه‌های عباس‌آباد راه‌اندازی می‌شود.

تدوین منشور فقه شهری
نگاهداری همچنین از منشور فقه شهری خبر داد و گفت: این منشور را تدوین می‌کنیم و تاکنون 150 سؤال فقهی در حوزه مدیریت شهری احصاء شده و در اختیار مراکز دینی قرار گرفته است.

رئیس مرکز مطالعات شهر تهران از راه‌اندازی کارگروه مشورتی شورای شهر خبر داد و گفت: قصد داریم تمام طرح‌ها و لوایح شورا را در مرکز مطالعات بررسی کنیم و پژوهش‌های خود را در اختیار کمیسیون‌های مربوطه قرار دهیم.

وی همچنین از برگزاری جشنواره پژوهشی از 14 و 15 دی خبر داد و گفت: 3168 اثر داخلی و حدود 152 اثر خارجی از 32 کشور برای جشنواره ارسال شده است.

بودجه ۱۳ میلیاردی پژوهشی شهر
 
وی در خاتمه به پرسش خبرنگار فارس در خصوص بودجه پژوهشی شهر تهران گفت: در مرکز مطالعات بودجه در نظر گرفته شده 13 میلیارد تومان است و بخش‌های نظارتی بر چگونگی هزینه‌کرد نظارت دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها