امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133385
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، پژوهش‌های سازمان قضایی نیروهای مسلح در زمینه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، پژوهش‌های سازمان قضایی نیروهای مسلح در زمینه بررسی علل گرایش به ارتکاب جرایم مختلف در نیروهای مسلح در 11 عنوان مجرمانه بر اساس یافته‌های علمی روز، ارزیابی و بازبینی می شود.

مدیرکل عفو و پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان این مطلب گفت: با تصویب شورای پژوهشی سازمان قضایی نیروهای مسلح بخشی از تحقیقات ارزشمندی که در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در 15 سال گذشته صورت گرفته، بر اساس یافته‌های علمی روز ارزیابی شده و به لحاظ روش شناختی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

احمد غلامی افزود: نتایج این پژوهش مهم علمی در تعیین میزان اتکاپذیری این تحقیقات برای تدوین برنامه‌ها و سیاست‌گذاری جنایی در زمینه پیشگیری از جرم در نیروهای مسلح همچنین چگونگی انجام تحقیقات تکمیلی یا تحقیقات جدید به کار گرفته خواهد شد.

وی بررسی پژوهش‌های صورت گرفته درباره جرایم علیه اشخاص را یکی از محورهای این پژوهش برشمرد و افزود: ارزیابی پژوهش‌های صورت گرفته در زمینه بررسی علل ارتکاب جرایم قتل عمد و غیرعمد، خود زنی  و ایراد ضرب وجرح  و راهکارهای اجرایی جهت پیشگیری از آنها بخشی از این کار مهم علمی را شامل می شود.

مدیرکل عفو و پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح جرایم مالی را یکی دیگر از محورهای این پژوهش عنوان کرد و افزود: تحقیقاتی که تاکنون درباره علل ارتکاب جرایم ارتشاء، اختلاس، اخاذی و سرقت و راهکارهای مقابله با آنها صورت گرفته نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

 غلامی جرایم مواد مخدر، جعل، سهل انگاری منجر به فرار زندانی و فرار از خدمت را از دیگر محورهای این کار پژوهشی عنوان کرد.

گفتنی است که دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح متولی اجرا و نظارت بر روند این تحقیقات می باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها