امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133387
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، مرتضی رحمانی موحد ظهر امروز در ستاد خدمات سفر استان مازندران در سالن میراث فرهنگی، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، مرتضی رحمانی موحد ظهر امروز در ستاد خدمات سفر استان مازندران در سالن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت: مازندران از نظر حضور گردشگر در کشور رتبه بسیار مناسبی در اختیار دارد.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های مناسب برای ارائه خدمات مطلوب در سفر اراده جمعی دستگاه‌های اجرایی است و در همین ارتباط دستگاه‌های اثرگذار در این حوزه نیز در سطح کشور آماده همکاری هستند.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور با اعلام اینکه فعالان بخش خصوصی نیز تلاش دارند که این ستاد فعالیت مناسبی را در برنامه کاری خویش قرار دهند،افزود: دستگاه‌های دولتی برای پیشبرد اهداف گردشگری آماده همکاری هستند.

وی در ادامه خواستار بازنگری در مدیریت شهری برای جذب گردشگر در سطح شهرهای کشور شد و گفت: برنامه‌ریزی برای ماندگار کردن گردشگر در سطح شهرها در برنامه کاری مدیریت شهری قرار گیرد و در این زمینه مدیران شهری ارتباط با مسئولان میراث فرهنگی را تقویت کنند.

رحمانی موحد با اشاره به ظرفیت 380 کیلومتری سواحل مازندران در جذب گردشگر خاطرنشان کرد: از ظرفیت مازندران در حوزه ساحل و خارج از سواحل به نحو مطلوبی استفاده شود و مدیریت کلان کشور نیز نسبت به جذابیت‌های سواحل حساس شود.

این مسئول اضافه کرد: از مکانیزم‌های که دولت برای توسعه گردشگری در کشور دارد برای بهره‌برداری مناسب از ظرفیت گردشگرپذیری مازندران استفاده می‌شود.

معاون سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به برگزاری آیین‌های بومی متعدد در مازندران گفت: برنامه زمان‌بندی آیین‌های بومی تعریف و این موضوع در سطح کشور مطرح شود تا از این ظرفیت مناسب برای جذب گردشگر در همه طول سال استفاده شود.

این مسئول خواستار استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه گردشگری استان شد و افزود: حضور بخش خصوصی برای کاهش بار مالی دولت اثرگذار است که در این زمینه باید به بخش خصوصی به صورت جدی‌تر ورود پیدا کند.

وی در ادامه خواستار تدوین تقویم گردشگری مازندران شد و اظهار داشت: با تدوین این تقویم، توزیع زمانی و مکانی گردشگران فراهم می‌شود و مسافران برای حضور در استان با برنامه وارد می‌شوند.

رحمانی موحد در پایان با اشاره به اقامت بیش از 9 میلیون نفر در شب طی ایام نوروز در مازندران گفت: مازندران میزبان کل کشور در حوزه گردشگری است و باید قابلیت‌های گردشگری این استان احصا شود.
انتهای پیام/86004/ح40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها