امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13339
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 119
علی اکبر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به موضوع لایحه سازمان نظام کارآفرینی کشور، اظهار داشت: این لایحه با ...

علی اکبر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به موضوع لایحه سازمان نظام کارآفرینی کشور، اظهار داشت: این لایحه با توجه به اینکه نیاز به اصلاحاتی داشت و مربوط به سال‌های قبل بود در هفته‌های اخیر با همکاری، همفکری و تعامل بخش خصوصی و کانون‌های استانی کارآفرینی پیشنهادات مطرح، بررسی و برای نهایی شدن مورد توجه قرار گرفت.

 معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با حضور روسا، دبیران کانون‌های استانی مباحث مربوط به لایحه سازمان نظام کارآفرینی نهایی شد، گفت: در هفته گذشته با امضای وزیر این لایحه به دولت برای تصویب ارسال شده است تا پس از آن به مجلس ارسال شود.

 وی تاکید کرد:‌ آخرین ویرایش‌های با مسئولان کانون‌های استانی انجام شد تا بتوان قانون اجرایی برای مباحث کارآفرینی مصوب کرد.

 لبافی افزود: این لایحه یک ماده و چندین تبصره دارد و نیاز به زمان زیاد برای بررسی و اعمال نظر کارشناسی ندارد.

 به گزارش فارس بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، وزارت تعاون مکلف شده تا سازمانی را مانند سازمان نظام مهندسی با عنوان سازمان نظام کارآفرینی تاسیس کند، همچنین بر اساس سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، واگذاری های کلیه تصدی گری های حوزه سرمایه گذاری و کارآفرینی به بخش غیر دولتی واگذار می شود و در حال حاضر ایجاد این سازمان کمک به تحقق و توسعه اقتصاد مبتنی بر کارآفرینی و نوآوری دانش فنی و کاربردی به شمار می‌رود.

 همچنین ایجاد نظام مدیریت یکپارچه راهبری در حوزه توسعه کارآفرینی و رشد اشتغال پایدار چهار هدف عمده و ماموریت این نهاد است زیرا بیش از 50 درصد تولید ناخالص داخلی کشور در سال 1404 باید از محل فعالیت های کارآفرینانه با رویکردهای نوآورانه و فعالیت های دانش بنیان باشد.

 انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها