امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133407
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مشیر المصری» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مشیر المصری» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین، از تصمیم اتحادیه اروپا برای حذف نام حماس از لیست سیاه استقبال کرد.

المصری با بیان اینکه «امروز میزان تعهد اتحادیه اروپا به قوانین و حقوق قضایی تحت محک قرار گرفته است» وعده داد که این اقدام اتحادیه اروپا با سیاست باز و استقبال جنبش حماس روبه‌رو خواهد شد.
این مقام حماس با بیان اینکه این اقدام اتحادیه اروپا، خارج از مسیر تشکیلات خودگردان فلسطین در شناسایی دولت مستقل فلسطینی است، گفت که با این حال راه مقاومت همچنان ادامه دارد و حماس آن را ادامه خواهد داد.
مشیر المصری همچنین گفت که حذف نام حماس از لیست گروه‌های تروریستی نزد اتحادیه اروپا، تصحیح اشتباهات قبل در قبال این جنبش است.

صبح امروز چهارشنبه، دیوان دادگستری اروپا وابسته به اتحادیه اروپا، نام حماس را از لیست سیاه خود خارج کرد. این اقدام اتحادیه اروپا همزمان با تأکیدهای چندباره سران حماس از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت مالی و تسلیحاتی و سیاسی از گروه‌های مقاومت فلسطین صورت گرفت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها