امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13341
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 71
هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی اظهار داشت: مشکل این بحث، ...

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی اظهار داشت: مشکل این بحث، تامین اعتبار بیمه کارگران ساختمانی از سهم 20 درصد بیمه کارفرمایان است که سازمان تامین اجتماعی عنوان کرده بود با مشکل منابع روبرو است و مجلس در بودجه سال جاری مصوب کرد که از محل ارزش افزوده مالیات، اعتباری برای آن در نظر بگیرد.

 سخنگوی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه با تامین اعتبار در بودجه مشکل بیمه تامین اجتماعی این قشر حل شده است،‌ گفت: از محل صدور پروانه ساختمانی کارفرمایان منابع بیمه کارگران تامین می‌شد که به دلیل پایدار نبودن این منابع قرار شد از اعتبارات مطمئن ‌تر باشد و با وجود مصوبه مجلس این مشکل حل شده است.

 وی افزود: سازمان تامین اجتماعی دیگر نباید سقف برای تحت پوشش قرار دادن بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی قرار دهد.

به گفته این فعال کارگری، قانون بودجه برای تامین اجتماعی لازم الاجرا است و باید همه کارگران ساختمانی را سریعتر تحت پوشش قرار دهند.

به گزارش فارس پیش از این سازمان تامین اجتماعی با تعیین سقف برای تحت پوشش قرار دادن کارگران بیمه ساختمانی از سال 88 تا 91 نزدیک به 600 هزار کارگر را بیمه کرده بود این در حالی است که به گفته مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بیش از 1.5 میلیون دارای گواهی مهارت ساختمانی هستند.

طبق قانون بودجه سال جاری، سازمان تأمین اجتماعی مکلف است با رعایت قوانین و مقررات مربوط و دریافت هفت‌درصد(7%) حق بیمه سهم بیمه‌شده از کارگر و بیست‌درصد(20%)‌سهم کارفرما هشتصدهزارنفر از کارگران ساختمانی را بیمه و گزارش عملکرد خود در این خصوص را هر سه‌ماه یک‌بار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارسال کند. کارفرمایان امور ساختمانی موظفند کارگران ساختمانی غیرمشمول این بند را بیمه حوادث حین کار نموده و اسناد مربوطه را به مراجع صدور پروانه ارائه نمایند.
انتهای پیام/م 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها