امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133415
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سفیر جدید کنیا در تهران امروز -چهارشنبه- رونوشت استوارنامه خود را به محمد جواد ظریف ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سفیر جدید کنیا در تهران امروز -چهارشنبه- رونوشت استوارنامه خود را به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه تقدیم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پدیده تروریسم و افراط‌گرایی به عنوان بزرگترین تهدید نظام بین‌الملل، بر لزوم همفکری و همکاری کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای بویژه کشورهای اسلامی تاکید کرد و آفریقا را بخاطر حضور شبکه‌های تروریستی نظیر الشباب، بوکو حرام و القاعده در این قاره، یکی از قربانیان تروریسم و افراط گری برشمرد.

ظریف در این دیدار، با اشاره به برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در مردادماه گذشته در تهران، بر اجرای توافقات انجام شده درجهت رشد و توسعه روابط دوجانبه تاکید کرد.

«رقیه احمد سوبو» سفیر جدید کنیا نیز ضمن ابراز خرسندی از مأموریت جدید خود، اهتمام ویژه کنیا به تقویت و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به سابقه فعالیت‌های خویش در حوزه‌های انسانی و بشر دوستانه، ابراز امیدواری کرد با تلاش و همکاری سفارتخانه‌های دو کشور، مناسبات جمهوری اسلامی ایران و کنیا در تمامی ابعاد بویژه در زمینه‌های بشر دوستانه نظیر بهداشت، کار و... توسعه و ارتقاء یابد.

سفیر جدید کنیا در تهران همچنین با اشاره به گرفتار شدن جوانان و حتی نوجونان زیر 12 سال مسلمان در دام شبکه‌های وسیع گروه‌های تروریستی، بر لزوم توجه مضاعف نظام بین‌الملل بویژه کشورهای اسلامی به این مسئله تاکید کرد.

وی از اینکه بعنوان سفیر در جمهوری اسلامی ایران با مظاهر اسلامی و تمدن بسیار غنی بسر می‌برد ابراز خرسندی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها