امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133421
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چئوتای سو سفیر سنگاپور در تهران امروز -چهارشنبه- در پایان ماموریت خود در تهران با ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چئوتای سو سفیر سنگاپور در تهران امروز -چهارشنبه- در پایان ماموریت خود در تهران با مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

مرتضی سرمدی در این دیدار از تلاش‌های صورت گرفته در جهت ارتقای مناسبات فیمابین در زمینه‌های مختلف قدردانی و با اشاره به تاثیر تحریم‌ها در مناسبات تجاری دو کشور افزود: طرفین در بروز موانع نقشی نداشته‌اند و لذا می‌شود در حوزه‌هایی دیگر مانند موضوعات تکنیکی و فنی همکاری‌ها را گسترش داد.

وی ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد گسترش مناسبات با همت و تلاش طرفین خصوصا سفرای دو کشور باشیم.

سرمدی ایران را از جمله کشورهای با ثبات منطقه نامید و افزود: جمهوری اسلامی ایران نقش کلیدی در ثبات و امنیت منطقه داشته و به طور مستمر درجهت مقابله با افراط گرایی و تروریسم تلاش کرده است.

چئوتای سو نیز از ماموریت خود در تهران با خاطرات خوش یاد کرد و گزارشی از فعالیت چهار ساله خود خصوصا تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی از جمله دیدار رسمی وزیر خارجه و رئیس مجلس سنگاپور از ایران و سفر گروه دوستی پارلمانی کشورمان به سنگاپور ارائه کرد.

وی بار دیگر دعوت وزیر خارجه دولت متبوع خود از ظریف وزیر خارجه کشورمان را تجدید کرد.

چئوتای سو گفت: به دلیل برخی موانع و شرایط بین المللی روابط تجاری با کاهش رو به رو شده اما در کنار آن روابط بین مردم و مناسبات فرهنگی رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد: روند سازنده مذاکرات ایران و طرف‌های غربی بر اساس موازین حقوقی و قواعد بین‌المللی ادامه داشته و نتایج آن زمینه ارتقای مناسبات تجاری را بیش از گذشته فراهم آورد.

چئوتای سو افزود: قرار است نشست مشورتی سیاسی ایران و سنگاپور به زودی در سطح معاونان وزرای خارجه دو کشور در تهران برگزار شود.

وی گفت: کشور متبوعش، همیشه بر روی نقش سازنده ایران در مقابله با تروریسم حساب می‌کند.

سرمدی در پایان این دیدار گفت: تجدید دعوت وزیر خارجه سنگاپور را به اطلاع آقای ظریف خواهم رساند.

وی بار دیگر از زحمات سفیر سنگاپور در تهران در طول دوران ماموریت قدردانی و برای وی آرزوی سلامتی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها