امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133425
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، مجلس سنای مکزیک از مقامات این کشور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، مجلس سنای مکزیک از مقامات این کشور خواست که تحقیقات را پیرامون 43 دانش‌آموز «آیوتسیناپا» واقع در ایالت جنوبی «گررو» که از 26 سپتامبر سال جاری (4 مهر 93) ناپدید شده‌اند ادامه دهند.

مجلس سنای این کشور بر لزوم شفاف‌سازی کامل درباره حوادث رخ داده و همچنین جمع‌آوری اسناد و شواهد مورد نیاز در راستای مشخص شدن عاملین آن تاکید کرد.

نهاد مذکور از دادستانی کل مکزیک نیز درخواست کرد که گزارشی از پیشرفت تحقیقات و احتمال نفوذ جرایم سازمان یافته در قدرت‌های مختلف و نهادهای دولتی ایالت «گررو» ارائه دهد.

سنای مکزیک همچنین خواستار حمایت از قربانیان و زخمیان و ارائه مراقبت‌های پزشکی و روانی به آنان شد تا اقداماتی انجام شود که از بهبود آسیب‌های وارده اطمینان یابند.

مجلس مذکور از نهاد ملی انتخاباتی درخواست کرد که شرایط سیاسی و اجتماعی موجود در ایالت «گررو» را بررسی کند تا بدین ترتیب از اثربخشی کامل قانون انتخابات اطمینان حاصل کنند.

در 26 سپتامبر (4 مهر 93)، 43 دانش‌آموز «آیوتسیناپا» توسط نیروهای پلیس شهر «ایگوآلا» و «کوکولا» دستگیر شدند و طبق تحقیقات صورت گرفته، به گروه جنایی سازمان یافته «گرروس اونیدوس» تحویل داده شده‌اند.

کمیسیون ویژه مجلس نمایندگان مکزیک نیز ناپدید شدن دانش‌آموزان را که طبق گزارش اولیه به وسیله شکنجه، اقدامات وحشیانه، غیر بشردوستانه و تحقیرآمیز و همچنین اعدام‌های فرا قضایی مورد نقض حقوق بشر قرار گرفته‌اند تایید کرد.

در 6 دسامبر (15 آذر 93) دادستانی کل مکزیک تایید کرد که بقایای جسد یکی از دانش‌آموزان به نام «آلکساندر مورا بنانسیو» شناسایی شده است.

از آن زمان، هزاران تن از مردم مکزیک تظاهرات‌هایی برگزار کردند و خواستار زنده یافتن 42 دانش‌آموز باقی مانده، اجرای عدالت و عدم تکرار چنین حوادثی شدند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار