امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133428
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس‌جمهور یمن امروز (چهارشنبه) پس از دریافت استوارنامه از سفیر ایران در صنعاء اعلام کرد ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس‌جمهور یمن امروز (چهارشنبه) پس از دریافت استوارنامه از سفیر ایران در صنعاء اعلام کرد که روابط با ایران باید از طریق کانال‌های رسمی و دیلپماتیک دو دولت نه از طریق گروه‌ها و جریان‌ها صورت بگیرد.

«عبدربه منصور هادی» در ادامه ضمن درخواست گسترش روابط دو جانبه بر اساس منافع دو ملت گفت: ایران کشورب بزرگ در منطقه است و منافع خود را دنبال می کند و دولت یمن نیز می تواند از منافع و سرمایه‌گذاری‌های مشترک حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی یمن، رئیس جمهور این کشور همچنین سالم بودن سفیر ایران در پی حادثه تروریستی اخیر مقابل منزل وی در صنعاء را به وی تبریک گفت.

سفیر ایران در صنعاء نیز تاکید کرد که حضور وی در یمن برای تعامل و همکاری با دولت این کشور است.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن نیز اخیرا برای نخستین‌بار از شبکه رسمی تلویزیون یمن از ایران و ائتلاف انصارالله با این کشور حمایت کرد و گفت: ایران کشوری اسلامی است که محور مقاومت علیه نیروهای استکبار جهانی به رهبری آمریکا و اسرائیل را هدایت می‌کند.

وی در گفت‌وگو با برنامه «مرآة الواقع» گفت: ایران کشوری اسلامی و مقاوم و حامی ملت فلسطین و کشورهای مقاومی مانند سوریه و لبنان است و از جنبش سنی «حماس» در فلسطین که از غزه با دشمن صهیونیستی می‌جنگد، حمایت می‌کند.

عبدالسلام در ادامه از دولت یمن خواست تا در ایران سفارت باز کند و از نظر هیأت دیپلماتیک میان ایران و آمریکا مساوات را رعایت کند. این در حالی است که آمریکا در یمن یک سفیر و مذاکره کننده فوق‌العاده دارد که دست به کارهایی فراتر از یک سفیر می‌زند و از حدود خود تعدی می‌کند.

وی خواستار تعمیق روابط دیپلماتیک یمن با ایران شد و تصریح کرد: ایران کشوری مسلمان، متمدن و قدرتی بزرگ در منطقه است. آمریکا امروز تلاش دارد تا به ایران نزدیک شود و روابط خوبی با نظام این کشور برقرار کند. در چنین شرایطی روابط بر اساس منافع مشترک چیزی است که باید پایه روابط دیپلماتیک یمن با هر کشور عربی و اسلامی از جمله ایران باشد.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار