امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133430
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ساعتی پس از اعلام خبر از سرگیری روابط آمریکا و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ساعتی پس از اعلام خبر از سرگیری روابط آمریکا و کوبا گفت که هنوز هم مواردی از نقض حقوق‌بشر در این کشور وجود دارد که مدنظر واشنگتن خواهد ماند.

وی همچنین در خصوص علت ازسرگیری روابط گفت که ادامه قطع رابطه با هاوانا، به نفع آمریکا و همچنین مردم کوبا نبوده است.

یکی از خبرنگاران با توجه به همین بررسی رابطه سود و زیان از قطع رابطه با یک کشور و یا تحریم آن، به سخنان اخیر اوباما در خصوص بی‌اثر بودن تحریم‌های اعمال شده بر روسیه بر سوگیری‌های این کشور اشاره کرد و پرسید که آیا تحریم‌های کوبا، توانست بر رویکرد مقامات هاوانا تأثیر بگذارد.

خانم ساکی بدون ارائه پاسخ مشخص، به ذکر این نکته اکتفا کرد که هر کشوری، شرایط خاص خود را دارد.

روابط دو کشور از سال 1959 پس از انقلابی که به رهبری «فیدل کاسترو» در کوبا صورت گرفت، قطع شده و تاکنون آمریکا تحریم‌های متعددی علیه این کشور اعمال کرده بود. واشنگتن همچنین بارها برای سرنگونی حکومت کوبا تلاش کرده بود. یکی از این موارد عملیات موسوم به «خلیج خوک‌ها» بود که در سال 1961 به دستور «جان اف کندی» رئیس‌جمهور وقت آمریکا صورت گرفت. آن عملیات ناکام، روابط دو کشور را تا سر حد جنگ پیش برد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها