امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133453
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از کمیسیون ملی یونسکو در ایران، همایش روز ملی عکس‌های تاریخی به همراه نمایشگاه تعدادی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از کمیسیون ملی یونسکو در ایران، همایش روز ملی عکس‌های تاریخی به همراه نمایشگاه تعدادی از عکس‌ های تاریخی از آرشیو مرکز آرشیو و اسناد دیپلماسی وزارت امور خارجه با حضور سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه، محمدرضا سعیدآبادی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکوی ایران، محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی در مرکز مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت خارجه برگزار شد.

دراین همایش محمدرضا سعیدآبادی طی سخنانی با تأکید بر اینکه «دیروز برای امروز» بهترین عنوانی است که می توان برای این روز و این همایش انتخاب کرد، به سه دسته میراث فرهنگی بشریت اشاره کرد و گفت: میراث فرهنگی طبیعی ملموس، ناملموس، مکتوب و دیداری و شنیداری همگی نشانی از دستاوردها و موفقیت‌ها و در عین حال ناامید‌ی‌ها و شکست‌های جامعه بشری دارد.

سعیدآبادی ضمن ضروری دانستن آشنایی یک ملت با داشته‌های میراثی خویش و حفاظت و نگهداری از این گنجینه‌های ارزشمند، بر موضوع دسترسی محققان و همچنین مردم و بهره‌برداری از این مواریث گرانقدر برای تأمل و افروختن چراغی برای آینده تأکید کرد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها