امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133455
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتشارات مدرسه اسلامی هنر، دارای چهار حوزه نشر است که عبارتند از: «قرآن ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انتشارات مدرسه اسلامی هنر، دارای چهار حوزه نشر است که عبارتند از: «قرآن کریم و هنر& raquo;، «فقه هنر»، «حِکمت هنر» (بر اساس فلسفه اسلامی و عرفان اسلامی)، «فلسفه هنر» (بر اساس فلسفه غرب).

 

اثر جدیدی که در حوزه «قرآن کریم و هنر» در انتشارات این مدرسه به چاپ رسیده، ترجمه کتاب «منهج القصّة فی القرآن» است، که توسّط محمّد شدید به رشته تحریر درآمده و با عنوان «روش داستان گویی قرآن کریم» توسط محمدعلی بهشتی‌منش ترجمه شده است.

این اثر در عین اختصار، از مفیدترین آثار در زمینه قصّه‌های قرآن به شمار می‌رود. تعریف انواع قصّه‌های قرآن و ویژگی‌ها و شخصیت‌های قصّه قرآنی، در ضمن بیان جلوه‌ها و نمونه‌های آن‌ها در قرآن کریم، با بیانی مختصر در این کتاب عنوان شده است. این کتاب در 241 صفحه و در قطع رقعی به تیراژ 1000 نسخه منتشر شده و به قیمت 10 هزار تومان عرضه می‏‌شود.

کتاب «پدیده زیباشناختی در قرآن کریم» ترجمه کتاب «الظاهرة الجمالیه فی القرآن الکریم» است که توسّط نذیر حمدان به رشته تحریر درآمده و انسیه سادات هاشمی آن را ترجمه کرده است.

این کتاب می‌کوشد مقوله زیبایی را در ابعاد و ساحت‌های گوناگون در قرآن کریم مطالعه نماید و جلوه‌‏های زیبایی و نیز عناصر و ویژگی‌ها و ماهیت آن را در مصحف شریف نشان دهد. کتاب «پدیده زیباشناختی در قرآن کریم»، در 568 صفحه و در قطع رقعی به تیراژ 1000 نسخه منتشر و با قیمت 20 هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

اثر دیگری که در حوزه «قرآن کریم و هنر» توسط مدرسه اسلامی هنر منتشر شده، ترجمه کتاب «الآفاق الفنیة فی القصة القرآنیه» موسوم به «جلوه‌های هنری در قصه‌های قرآنی» است که توسّط محمّد ناجی مشرح به رشته تحریر درآمده و راضیه کارگر آن را ترجمه نموده است.

این کتاب با آن که حجمی مختصر دارد، اطلاعاتی ارزنده درباره انواع و سبک روایی و مضمون قصّه‌های قرآن به‏ دست می‌دهد. کتاب «جلوه‏‌های هنری در قصّه‏‌های قرآنی» در 154 صفحه و در قطع رقعی و به تیراژ 1000 نسخه منتشر شده و به قیمت 5000 تومان روانه بازار نشر شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها