امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133460
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در اراک» که به همت یوسف نیک فام ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی در اراک» که به همت یوسف نیک فام گردآوری و تدوین شده است به زودی توسط حوزه هنری استان مرکزی منتشر می‌شود.

این کتاب اولین اثر مکتوب دربارۀ انقلاب اسلامی در اراک است، شامل پیشینه فعالیت‌های سیاسی در اراک، روزشمار انقلاب اسلامی در اراک، خاطرات شفاهی فعالان انقلاب اسلامی در اراک، شهدای انقلاب در اراک و اسناد و تصاویر است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«... پس از آنکه در تهران اعتراضات شکل گسترده‌ای یافت، مردم اراک نیز به صورت جدی‌تر  وارد میدان شدند. با توزیع کتاب‌های دکتر علی شریعتی و اعلامیه‌های امام خمینی(ره) در بین جوانان در مدارس و مساجد، روحیه مبارزه و جهاد ترویج می‌شد. فرهنگیان و کارگران از اولین گروه‌های مخالف بودند که خواسته‌های خود را به صورت علنی در شهر اعلام کردند...»

به تازگی از نیک‌فام کتاب‌های «خاطرات روزگار سرکشی(خاطرات تقی مکی‌نژاد یکی از اعضاء گروه پنجاه و سه نفر و یکی از فعالان حزب توده ایران)» و «گردش روزگار بر عکس است(خاطرات شفاهی محمدحسین جمالزاده)» وارد بازار نشر کشور شده است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها