امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133461
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 197
حجت‌الاسلام مهدی جوکار مدیر انتشارات کتابستان معرفت در در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ارتباط با لیست ...

حجت‌الاسلام مهدی جوکار مدیر انتشارات کتابستان معرفت در در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ارتباط با لیست پرفروش‌های کتاب < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با عنوان «زیربازارچه کتاب» که به صورت هفتگی منتشر می‌شود، به استفاده هایی که از این فهرست می شود اشاره کرد.

*«زیر بازارچه کتاب» شاخک‌های ما را تکان داد

فارس: از لیست پرفروش‌های «زیر بازارچه کتاب» را که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; منتشر می‌کند، چه استفاده‌هایی از آن داشتید؟

جوکار: به عنوان ناشر این لیست برای من استفاده‌ای نداشته ولی به عنوان یک کتابفروش‌ آنهایی که پرفروش بودند را بررسی کردیم و دلایل پرفروش شدن آن کتاب را شناختیم و به نوعی «زیر بازارچه کتاب» شاخک‌های ما را تکان داد.

*«زیر بازارچه کتاب» نمونه مشابهی ندارد

فارس: به نظر شما مزیت‌های این لیست در قیاس با لیست‌های مشابه که منتشر می‌شود در چیست؟

جوکار: به نظرم این لیست نمونه مشابهی ندارد و آنهایی که مانند ایبنا و رجانیوز پرفروش منتشر می‌کنند با لیست فارس متفاوت است. «زیر بازارچه کتاب» فارس تحقیقی، جزئی و دارای پراکندگی جغرافیایی است و جایی مانند فارس فهرست پرفروش‌ها را کار نمی‌کند. این آمار یک اقدام خوب است و همین که این فهرست جزئی ورود می‌کند شناخت بازار کتاب را راحت می‌کند.

*«زیر بازارچه کتاب» قدرت جبهه انقلاب را ثابت می‌کند

فارس: به نظر شما این لیست چه چیزی را می‌خواهد ثابت کند؟

جوکار: مهم‌ترین موضوعی که این جدول اثبات می‌کند این است که مخاطب به قدرت جبهه انقلاب پی ‌می‌برد. این فهرست فضای کتاب و مطالعه جبهه فرهنگی انقلاب را بر همگان روشن می‌کند و نشان می‌دهد موضوعات پرفروش و مورد توجه در این جریان حول چیست و تمام این‌ها مباحثی است که از این فهرست و آمار هفتگی به دست می‌آید.

فارس: پیشنهاد یا نکته‌ای در ارتباط با این آمار ارائه کنید.

جوکار: اگر این آمار پرفروش‌ها پررنگ‌تر شود و در خروجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیشتر مورد توجه قرار گیرد و تدبیری اندیشیده شود که بیشتر دیده شود حتما تاثیرش در بازار کتاب بیشتر خواهد بود.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها