امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13347
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 133
کارشناسان شبکه‌ای را مخصوص گوشی‌های هوشمند خورشیدی به کار گرفته‌اند که می‌تواند صدای اره‌برقی که در جنگل درختان را قطع می‌کند گوش دهد تا از این طریق ...

کارشناسان شبکه‌ای را مخصوص گوشی‌های هوشمند خورشیدی به کار گرفته‌اند که می‌تواند صدای اره‌برقی که در جنگل درختان را قطع می‌کند گوش دهد تا از این طریق آسان‌تر از گذشته جلوی قطع غیرقانونی درختان گرفته شود.

به گزارش فارس به نقل از تری‌هاگر، این شبکه به‌ گونه‌ای طراحی شده است که به‌خصوص اگر درخت قطع شده در منطقه غیرقانونی یا حفاظت شده قرار گرفته باشد، به سرعت در مقابل آن عکس‌العمل نشان می‌دهد. زیرا قطع غیرمجاز درختان و جنگل‌زدایی می‌تواند در فاصله زمانی کوتاه اثرات منفی فراوانی روی اکوسیستم زمین بگذارد.

سیستم‌های مانیتورینگی کنونی که از جمله آن‌ها می‌توان به تصاویر ماهواره‌ای اشاره کرد، قادر هستند پس از قطع کامل درختان تخلف را شناسایی کنند که با این روند برای جلوگیری از تخلف یاد شده بسیار دیر شده است.

اما اگر سازمان‌های حفاظت از محیط زیست و جنگلبانان به موقع هشدارهای مربوط به قطع بی‌رویه درختان را دریافت کنند، شانس بیشتری برای جلوگیری از این اتفاق دارند.

در این طرح محققان سعی کرده‌اند که گوشی‌های هوشمند دور انداخته شده را به یک پنل خورشیدی مجهز کنند و از این طریق فرکانس‌های صوتی در مناطق حفاظت شده را به دقت مورد بررسی قرار دهند و در صورت شنیدن صدای اره‌برقی به سرعت پیام هشدار دهنده را جنگلبانان ارسال کنند.

این اتفاق بر اساس فناوری Rainforest Connection صورت می‌گیرد که مرکز Sumatra به تازگی فناوری آن را ارایه کرده است. این مرکز در مرحله نخست فعالیت خود 15 گوشی هوشمند اندرویدی را به این فناوری مجهز کرده و آن‌ها را در فضایی به وسعت 25 هزار هکتار مورد آزمایش قرار داده است که گفته می‌شود در پایان این بررسی گوشی‌ها به درستی صدای اره‌برقی را تشخیص داده‌اند.

انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار