امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133506
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۴
تعداد بازدید: 163
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سپاه‌نیوز سیدپرویز فتاح مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه نگاه دو

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سپاه‌نیوز سیدپرویز فتاح مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه نگاه دو اظهار داشت: بعد از جنگ و فراغتی که رزمندگان اسلام پیدا کردند، تجهیزات زیادی دست سپاه ماند که بدون استفاده مانده بود و بهترین و منطقی‌ترین تصمیمی که در این عرصه گرفته شد، ایجاد قرارگاه سازندگی بود که در راستای جبران خسارت و سازندگی کشور قرار گرفته و این درایت نظام را می‌رساند.

وی افزود: اکنون همه سد‌ها را ایرانی‌ها می‌سازند و در صنعت سدسازی به یک خودکفایی رسیده‌ایم و وقتی این سد ساخته شد، گتوند و کارون و به تبع آن پروژه‌ها و دستاوردهای دیگری هم به ثمر نشست.

فتاح با اشاره به نقش آفرینی این قرارگاه در بازسازی و سازندگی پس از جنگ و تلاش‌های صورت گرفته توسط دولت سازندگی و تائیدیه فرماندهی معظم کل قوا و نقش اصل 147 قانون اساسی در این راستا،تصریح کرد: در آن زمان قرارگاه بازسازی قصد داشت آسیب دیدگی‌ها را بازسازی کند و این ماموریت به قرارگاه سازندگی محول شد.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه با اشاره به خسارت اکثر شهرهای مرزی در غرب کشور از جمله استان‌های کردستان و آذربایجان غربی تصریح کرد: قرارگاه بخشی از توان خود را برای بازسازی گذاشت و چون اولویت سازندگی بود و قرارگاه ماموریت پیمانکاری داشت و با دولت تعامل می‌کرد.

وی با اشاره به نقش آفرینی قرارگاه سازندگی در ساخت سازه‌های عظیم از جمله سد کرخه تصریح کرد: در آن زمان اصرارهای دولت آقای هاشمی باعث شد که ساخت سد کرخه به عهده بچه‌های جنگ باشد و روحیه تلاش و تخصص متخصصین سپاه باعث شد نظام این ریسک را انجام داده و این پروژه ملی به دست سپاه پاسداران انجام شد که رهبر معظم انقلاب،آقای هاشمی رفسنجانی و خاتمی از آن بازدید کردند و کرخه نشان داد که ما می‌توانیم.

فتاح ادامه داد: امروزه دیگر نیازی به پیمانکار خارجی نیست و با توجه به اینکه قبل از انقلاب همه پروژه‌ها را خارجی‌ها می‌ساختند،اما اکنون همه این پروژه‌ها به دست ایرانی‌ها ساخته می‌شود.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه درباره نامگذاری این قرارگاه اظهارداشت: این بدلیل حوزه علم و دانشی است که از دوران دفاع مقدس و مفاهیم فرهنگ مقاومت و سازندگی خارج شده است.

وی گفت: فرهنگ پیمانکاری در کشور رشد کرده است و نیازی نیست در پروژه‌های سطح پایین قرارگاه سازندگی وارد شود و این باعث می‌شود عرصه برای شرکت‌های خصوصی ایجاد شده و وظیفه قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) پرکردن خلاء خارجی‌ها در پروژه‌های مختلف از جمله پروژه‌های نفتی است که شرکت‌های خارجی مثل شل و توتال در گذشته در آن نقش آفرینی می‌کردند.

فتاح با بیان اینکه پروژه‌های باکیفیت و با ویژگی‌های ارزشمند توسط پیمانکاران داخلی در قرارگاه ساخته می‌شود، تصریح کرد: فاز 15 و 16 پارس جنوبی در حال بهره برداری کامل بوده و این پروژه‌های گازی در دنیا نمونه است.

وی اظهارداشت: در پروژه‌های بزرگ قرارگاه خاتم الانبیا (ص)پیمانکار بوده و بالغ بر 5000 پیمانکار در زیرمجموعه کار می‌کنند و کمک به نظام، رفع محرومیت و حل مشکلات و معضلات در ساختار و کمک به دولت از اهم وظایف قرارگاه بوده و پیمانکار وضعیت پروژه را در همه جوانب می‌سنجد و در این خصوص سختگیری‌های لازم به قرارگاه اعمال می‌شود و اینگونه که بعضا درباره قرارگاه خاتم الانبیا (ص)فکر می‌شود نیست و وظیفه و هدف قرارگاه کمک به دولت بوده و این یک مدیریت مبتکرانه مالی است.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه با بیان اینکه شاید بعضا نقطه نظراتی بین دولت و قرارگاه وجود داشته باشد و قرارگاه شاید چندهزار میلیاردی طلبکار باشد، اما این به اصل پروژه و انجام آن خدشه وارد نمی‌کند، ادامه داد: قرارگاه در خدمت نظام و دولت هاست و به عنوان امین همه دولت‌ها مطرح بوده و شاید اختلافات جزئی وجود داشته باشد، اما در اصل کار و انجام کار خللی وارد نمی‌کند.

فتاح ادامه داد: دولت تدبیر و امید شاید ابتدا یک ذهنیت‌هایی داشت ولی امروز ذهنیت‌ها تغییر کرده و دولت از ابزار و توانمندی‌های قرارگاه خاتم الانبیا (ص)بهره برداری می‌کند و ید سپاه هیچ وقت سیاسی نبوده و بسیاری از پروژه‌های سازندگی در دوره ایشان انجام شده است و پروژه‌ها باید حتما انجام شوند.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه با اشاره به وجود اختلافاتی در دوره خاتمی تصریح کرد: در پروژه‌های ملی اختلاف وجود ندارد و در دوره خاتمی ایشان برای افتتاح سد کرخه حضور پیدا کردند.

وی تصریح کرد: شاید آقای روحانی که خود از فرزندان انقلاب و یکی از بنیان گذاران سازندگی و از فرزندان جبهه و جنگ بوده، از روی عصبانیت حرفهایی زده‌اند ولی ما یک خانواده هستیم.

فتاح با اشاره به ارتباط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)با دانشگاه‌ها و تعامل آن‌ها اظهار داشت: سپاه پاسداران با اعضای دانشگاه شریف پروژه‌هایی را انجام می‌دهد که برخی در حوزه امنیتی بوده که صلاح به مطرح کردن آن نیست و با دانشگاه تهران هم رابطه صنعتی داشته است؛ قرارگاه چتر بزرگی را ایجاد کرده و بسیاری از مهندسین تحت پوشش آن قرار گرفته‌اند و کمتر از 3000 نفر افراد رسمی سپاه‌اند و بقیه از مردم و فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران درباره نقش آفرینی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء‌(ص) در رفع تحریم‌ها و اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: شاید اساسی‌ترین بحثی که می‌توانیم مطرح کنیم، اقتصاد مقاومتی بوده و فعالیت این قرارگاه در این راستا و با توجه به توان داخلی و نیروی انسانی و پتانسیلی که وجود دارد، نیازی به شرکت‌های خارجی نداریم و این از سر استغنای علمی و تحقیقاتی بوده که مبتنی بر توان داخلی است که نمونه آن را در سد کرخه و پارس جنوبی شاهد بوده و هستیم.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ پروژه‌ای تعطیل نشده است و شاید در مقطعی تجهیزاتی داده نشده، اما پروژه‌ها با قوت و قدرت ادامه پیدا کرده و ما بر سر آرمان‌ها ایستاده‌ایم و قرارگاه تعامل خود با دولت را به خوبی خواهد داشت.

فتاح ادامه داد: درباره پروژه‌های محرومیت زدایی این پروژه از مطالبات سرلشکر جعفری بوده که اگر پروژه‌ای در یک منطقه‌ای انجام می‌شود،تا شعاع 40 تا 50 کیلومتری نیاز مناطق محروم رفع شود.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه با برشمردن سختی‌های عرصه پیمانکاری تاکید کرد: اگر قرارگاه سود داشته باشد،بخشی از آن را به مردم و حرکت در راستای بازسازی و سازندگی بازخواهد گرداند و در عرصه نفت و گاز پروژه انتقال گاز عسلویه به ایرانشهر که بالغ بر 900 کیلومتر بود،در دولت دکتر احمدی‌نژاد انجام گرفت که باعث بهره‌مند شدن استان سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان از نعمت گاز شد و ادامه خط لوله به سمت پاکستان رفت.

فتاح با اشاره به نقش آفرینی قرارگاه سازندگی در پروژه آب شیرین قم و حضور جزئی اما باکیفیت در مسکن مهر خاطرنشان کرد: قرارگاه اهداف انقلاب و نظام را پیگیری می‌کند و اگر نقدهایی باشد ما می‌پذیریم و شاید نکاتی دیده شود که با توجه به نظر فرمانده کل سپاه باید آن‌ها تصحیح شوند و ما با سعه صدر به مسیر خود ادامه می‌دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها