امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133512
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۰
تعداد بازدید: 113
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، همایش نگرش‌های جدید بر وقف، امروز پنجشنبه 27 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، همایش نگرش‌های جدید بر وقف، امروز پنجشنبه 27 آذرماه در پژوهشگاه شاخص‌پژوه در اصفهان آغاز به کار کرد.

این همایش که در چهار محور «وقف و پژوهش»، «وقف و سرمایه‌گذاری»، «وقف و ایده‌پردازی» و «وقف و آموزش عالی» با حمایت پژوهشگاه شاخص‌پژوه، نخستین پژوهشگاه خصوصی و برتر کشور در حال برگزاری است، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با ارسال پیامی به این همایش خواستار فراهم کردن شیوه‌ها و زمینه‌های لازم برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه وقف و توسعه علمی کشور و همچنین برجسته‌سازی جایگاه وقف و مشارکت‌های مردمی از سوی اندیشمندان و پژوهشگران کشور شدند.

متن کامل پیام رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به همایش نگرش‌های جدید بر وقف به شرح زیر است:

فرهنگ وقف به‌عنوان میراث معنوی بشریت، در ایران‌زمین سابقه و پیشینه بسیار دیرینه‌ای دارد. مردم این سرزمین در طول تاریخ همواره کمک به همنوع را یک ارزش والای انسانی دانسته‌اند و با ظهور دین مبین اسلام و تأکید آن بر ضرورت تعاون و دستگیری مستمندان و حل مشکلات جامعه، موجب تحکیم و نهادینه شدن این سنت حسنه الهی و انسانی شده است.

نقش وقف در توسعه علمی و مراکز آموزشی که امروزه آثار و برکات زیادی را به جامعه هدیه داده از نیات واقفین خیراندیش در طول تاریخ نشأت‌گرفته و ثمره آن بحمدالله، در بخش‌های مختلف جامعه به بار نشسته است.

اکنون بر اساس سیاست‌های کلی علم و فناوری که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ گردیده نقش وقف در توسعه علمی کشور به‌صورت برجسته‌ای نمایان شده است.

امید است اندیشمندان و پژوهشگران معزز، بسترها و زمینه‌های لازم را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری مهیا نموده و نقش وقف و مشارکت‌های مردمی را بیش‌ازپیش برجسته‌سازی نمایند.
انتهای پیام/63036/ل/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها