امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133519
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نیروهای «کمیته‌های مردمی» در یمن، امروز پنجشنبه موفق شدند یک باند ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نیروهای «کمیته‌های مردمی» در یمن، امروز پنجشنبه موفق شدند یک باند تروریستی وابسته به القاعده را در جنوب این کشور کشف و متلاشی کنند.

منابع آگاه در کمیته‌های مردمی در استان «ابین» در جنوب یمن اعلام کردند که 7 عنصر القاعده را در مسیرشان به سوی «حضرموت» شناسایی و دستگیر کردند.

این منابع به خبرگزاری یمنی «خبر» اعلام کردند که در میان افراد دستگیر شده، شخصی به نام «الحیمی» برادر مسئول مالی القاعده یمن نیز حضور دارد.

بر اساس اطلاعات اولیه، این افراد در حال رفتن به حضرموت برای پیوستن به «جلال بلعید المقرشی» از سرکرده‌های القاعده بودند. این فرد متهم اصلی این باند تروریستی است که 14 سرباز یمنی را در آگوست گذشته در یکی از مناطق حضرموت به قتل رسانده است.

یک منبع امنیتی نیز در این‌باره تایید کرد که باند مذکور در شهر «جعار» در استان ابین دستگیر شدند. افراد این باند از منطقه «ارحب» در شمال یمن عازم حضرموت بودند. این در حالی است که کنترل ارحب چند روزی است از دست القاعده خارج شده و کمیته‌های مردمی، زمام امور را به دست گرفته‌اند.

استان ابین در جنوب یمن و در جنوب شرق صنعاء، پایتخت یمن و در فاصله حدودا 400 کیلومتری آن واقع شده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها