امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133520
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۰
تعداد بازدید: 102
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه، همه را نگران کرده است. حالا طرح احیای این نگین فیروزه‌ای به دغدغه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه، همه را نگران کرده است. حالا طرح احیای این نگین فیروزه‌ای به دغدغه اصلی همه دوستداران محیط زیست و نیز مسئولان کشوری و شهری تبدیل شده است. تا آنجا که برخی از مسئولان شهر تبریز هم در این باره احساس وظیفه کرده و به موضع‌گیری پرداخته‌اند.

در جلسه‌ای که امروز با حضور عیسی کلانتری دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در تبریز ترتیب یافت المیرا خاماچی عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به ضرورت احیای نگین فیروزه‌ای آذربایجان، انجام مطالعات علمی و تصمیم‌گیری‌های عملی را. راهکار اصلی احیای این دریاچه اعلام کرد و با بیان اینکه مشکل دریاچه ارومیه، اکنون نه رتبه علمی و شهرت دانشگاه‌ها بلکه مشکل مدیریت و به‌کارگیری تکنولوژی و تزریق بودجه‌های لازم است نجات دریاچه را یک وظیفه همگانی دانست.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر تبریز در این جلسه با انتقاد از استقرار دفتر پژوهش و تحقیقات نجات دریاچه ارومیه در یکی از دانشگاه‌های تهران تصریح کرد: در حالی که این دریاچه و تبعات خشک شدن آن دامان مردم آذربایجان و شهرها و روستاهای آن را می‌گیرد بنابراین انتظار می‌رود مرکز مطالعات و پژوهش‌های مربوط به این دریاچه و احیای آن نیز در یکی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی آذربایجان‌شرقی یا آذربایجان‌غربی مستقر شود تا با رصد و احصاء تبعات خشک شدن و نتیجه اقدامات انجام شده، نتایج علمی حاصل از این مطالعات نیز در سریع‌ترین زمان ممکن عملیاتی، نظارت و اجرا شود.

خاماچی با بیان اینکه با وجود همه شعارهای داده شده هنوز هم شاهد کاهش سطح آب دریاچه هستیم از نماینده دولت تدبیر و امید خواست تا در سال آینده با افزایش بودجه مربوط به احیای دریاچه ارومیه و تخصیص به موقع اعتبارات آن و نیز بهره‌گیری از نظر کارشناسان زبده داخلی و خارجی بار دیگر امید زنده شدن دریاچه را به مردم آذربایجان بازگردانند.

انتهای پیام/60002/الف/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها