امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133527
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۰
تعداد بازدید: 91
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، سردار حسین سلامی بعد از ظهر امروز در حاشیه کلنگ‌زنی احداث ساختمان پژوهشکده فرهنگی بسیج اساتید

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، سردار حسین سلامی بعد از ظهر امروز در حاشیه کلنگ‌زنی احداث ساختمان پژوهشکده فرهنگی بسیج اساتید کردستان در مصاحبه با خبرنگاران، اظهار داشت: آینده عراق و منطقه تحت تاثیر این مواجه استراتژیک قدرت‌ها و بازیگران فرامنطقه‌ای و بازیگران درون منطقه‌ای است.

وی اضافه کرد: آنچه دیده می‌شود سیاست‌های قبلی آمریکا برای تغییر نقشه سیاسی خاورمیانه و جهان اسلام با شکست روبه‌رو شده است و در سطح سیاسی آنها با یک استراتژی‌های ناقص مواجه شدند و در نتیجه یک ابهام و سرگردانی اکنون در نگرش سیاسی آمریکا به وجود آورده است به شکلی که اکنون اراده آمریکایی‌ها آنچنان جاری دیده نمی‌شود.

به گفته جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اما در سطح تحولات میدانی، موازنه قوا به سود ملت عراق و ملت سوریه و همچنین نظام عراق و نظام سوریه در جریان است و مردم، ارتش و دولت عراق توانست با غلبه میدانی و عملیاتی بر گروه داعش ایجاد کند و آن را از مناطقی دور کرد و بخشی از مناطقی که در تصرف این گروه بود، بازپس گرفتند.

وی تصریح کرد: گروه داعش تا جلولا هم پیش آمده بودند اما با عملیاتی که اخیرا اتفاق افتاد، از نزدیکی مرزهای ایران هم تار و مار شدند و به نظر می‌رسد که پدیده داعش هم در شکل ظاهری آن به تدریج در حال کنترل و مهار شدن است و غلبه نظامی آن در حال انهدام است.

سردار سلامی اذعان داشت: مطمئنا گروه داعش ظرف ماه‌های آینده از صحنه سیاسی و امنیتی کشورهای عراق و سوریه جمع خواهد شد و این پدیده که محصول تلاقی سیاست‌های آمریکا و متحدین منطقه اوست، نمی‌تواند عاملی برای اجرای سیاست‌های آمریکایی‌ها به خصوص تفرقه بین مذاهب مختلف اسلامی در منطقه باشد.

جانشین فرمانده سپاه اضافه کرد: ما معتقدیم با این امواج بیداری اسلامی که در مسلمانان به وجود آمده و آن جریان خروشانی که در اربعین از جمعیت دیده شد، ان‌شاءالله عبرت‌های خوبی را برای دشمنان اسلام به دنبال دارد و تصاویر خوبی از وحدت مسلمانان نشان می‌دهد.

وی در پایان تصریح کرد: همین بیدارشدن و وحدت جهان اسلام حول محور مقابله با تروریسم و افراطی‌گری است که این ریشه‌ها را خواهد خشکاند.
انتهای پیام/79001/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار