امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133549
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 230
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، طی مراسمی از پژوهشگران برتر و اعضای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، طی مراسمی از پژوهشگران برتر و اعضای گروه‌ های مطالعاتی سازمان قضایی نیروهای مسلح تقدیر شد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مراسم گفت: امور پژوهشی اگر چه تجسم زیادی ندارند و در قالب یک کتاب یا مقاله به چاپ می‌رسند اما پشت سر این کارها، زحمات زیادی کشیده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی افزود: اگر چه اقدامات انجام شده در حوزه پژوهشی سازمان قضایی نیروهای مسلح ارزشمند بوده است اما بازهم می‌توانیم کارهای بهتری انجام دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش روزمرگی را آفت کار اداری دانست و تصریح کرد: با مطالعه و تحقیق روی موضوعات مختلف و استفاده بهینه از اوقات فراغت باید همواره در پی ایجاد خلاقیت و نوآوری باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی بر لزوم تدوین متون پر محتوا و دقیق برای آموزش نیروهای مسلح تأکید کرد و گفت: برگزاری کلاس های آموزشی در نیروهای مسلح اقدام با ارزشی است که ارائه مطالب علمی فاخر، تأثیرات این کلاس ها را دو چندان نماید.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اهمیت علم و دانش در جهان بینی الهی گفت: در ابتدای خلقت انسان، علم و دانش مطرح بوده و انسان قابلیت این فراگیری را داشته است.

این مقام عالی قضایی افزود: اولین سوره ای که در قرآن نازل شد سوره علق بود که اولین کلمه آن نیز با «اِقرأ» یعنی «بخوان» آغاز شده است.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) در اهمیت تفکر و اندیشه در اسلام گفت:  اگر انسان بدون تفکر عبادت کند ممکن است به مسیر غلط برود اما تفکر و اندیشه در آفریده های خدا باعث پیوند محکم انسان با خدا و جلوگیری از انحرافش می‌شود.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح، حمید دلیر رئیس شعبه پنجم دادگاه نظامی یک تهران، غلام الواری رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمانشاه، کامبیز محمدی کارمند سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کردستان و سیدرضا حسینی معاون دادستان نظامی استان تهران به ترتیب به عنوان پژوهشگران برتر سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی و با اهدای هدایایی از آنان تقدیر به عمل آمد.

همچنین در این مراسم از اعضای گروه های پژوهشی سازمان قضایی نیروهای مسلح شامل؛ گروه پژوهش های قضایی، کمیته تدوین لوایح و تنقیح قوانین، کمیته علمی جشنواره رأی برتر، کمیته علمی همایش ها و کمیسیون نشست های قضایی نیز تجلیل شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار