امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133553
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری دقایقی پیش در افتتاحیه دوازدهمین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری دقایقی پیش در افتتاحیه دوازدهمین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه در هتل نخل مشهد با بیان اینکه تخریب هویت دینی و ملی جامعه ما، هدف جهان سلطه است، اظهار کرد: سلطه‌گران به دنبال تخریب و واژگونی هویت‌های ملی ما هستند.

وی افزود: در جغرافیایی که ما قرار گرفته‌ایم جهان سلطه با تکنولوژی پیچیده در عرصه رسانه، جهان اسلام را نشانه گرفته است.

صفایی‌بوشهری با بیان اینکه تهاجم نرم برنامه راهبردی جهان سلطه در تمامی ابعاد است و رسانه مهم‌ترین ابزار این تهاجم و نبرد است، اضافه کرد: رسانه‌های جهان سلطه روی عناصر تخریب هویت دینی کشورهای مستقل به شدت برنامه‌ریزی و فعالیت می‌کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در بوشهر با بیان اینکه عنصر رسانه در تهاجم نرم نقش مهمی ایفا می‌کند عنوان کرد: تسلط به اقتصاد منابع، منابع استراتژیک و چپاول آن‌ها از اهداف رسانه‌های جهان استکبار است.

وی با اشاره به اینکه اژدهای چند سر جهان استکبار به دنبال چنگ انداختن بر منابع به ویژه منابع استراتژیک و چپاول آن‌ها است، خاطرنشان کرد: توقف کامل پیشرفت در علوم و فناوری‌های دانش بنیان همانند نانو و دانش هسته‌ای از اهداف دیگر رسانه‌های جهان سلطه است که به دنبال اسارت و انحصار علم هستند.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: یکی دیگر از اهداف این رسانه‌ها پیشگیری از تولیدات دانش‌بنیان و عدم اتصال علم و فناوری به محصول است که این‌ها همه از ترفندهای تهاجم نرم دشمن ناشی می‌شود.

صفایی‌بوشهری با بیان اینکه در تهاجم نرم رسانه‌ای، سیاست راهبردی جهان سلطه تخریب چهره‌های انقلابی نظام است، ادامه داد: ایجاد اتاق فکر بسیار کارشناسانه و توسعه تکنولوژی و پیدایش سیستم‌های نوین مخابراتی همه از ابزار تهاجم دشمن هستند که روزبه‌روز پیچیده‌تر می‌شوند.

وی با بیان اینکه عدم ولایتمداری خواص ضربات جبران‌ناپذیری به نظام می‌زند بیان کرد: مجاهدت و دانش بنیادی رسانه و شناخت دقیق ترفندهای دشمن برای مقابله با این خسارت لازم است.

صفایی بوشهر با تاکید بر بصیرت داشتن سیاسی رسانه‌ها عنوان کرد:‌ اگر رسانه‌ها بصیرت سیاسی نداشته باشند در خود متوقف و به دام فتنه گرفتار می‌شوند.

وی با تاکید بر آشنایی با فقه رسانه اظهار کرد: بسیاری از افراد به دلیل عدم آشنایی با فقه رسانه به گناه رسانه‌ای مبتلا می‌شوند که ممکن است اخبار را به درستی بیان نکنند.

صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: رعایت فضایل اخلاقی در رسانه، ایجاد روح وحدت و هم‌افزایی ولایی و پیشگیری از تفرقه دشمن از ویژگی‌های رسانه‌ای دفاع مقدس است.

انتهای پیام/70005/صا40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها