امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133556
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، نماد رسمی دولت جمهوری قرقیزستان برگرفته از عقاید مهمی است که از گذشته در این کشور وجود ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، نماد رسمی دولت جمهوری قرقیزستان برگرفته از عقاید مهمی است که از گذشته در این کشور وجود داشته است.

در مرکز این نماد، پس زمینه از دریاچه ایسیک‌کول وجود دارد. همچنین تصویر شاهین سفید با بال بازشده در آن نماد آزادی و استقلال قرقیزستان بوده و خورشید نمادی از زندگی، ثروت و فراوانی است که این عنصر به نشانی از دولت برجسته شده است. کوه پشت، روشن شده توسط نور خورشید نیز مانند آرایش موی مردمان قرقیزستان محسوب می‌شود(قرقیزها به موی بلند علاقه فراوانی دارند).

در فرهنگ قرقیزها عقاب نمادی از قدرت، وسعت و چشم انداز روشنی محسوب می‌شود و در عین حال بیانگر آزادی و استقلال نیز هست. تلاش برای یک هدف، در ارتفاع پرواز کردن رو به آینده نیز از دیگر دلایل انتخاب این نماد است.

به همین منظور، روز گذشته در «عبدی مامون‌اف» ساختمان معروف تئاتر درام پایتخت قرقیزستان بیستمین سالگرد نشان ملی این کشور جشن گرفته شد.
«الویرا ساری‌یوا» معاون نخست وزیر قرقیزستان در مراسمی ضمن تبریک به مناسبت بیستمین سالگرد نشان ملی قرقیزستان، هدایایی به رسم یادبود به سازندگان این نشان ملی اهدا کرد.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها