امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133559
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، جلسه هماهنگی کنترل دخانیات بنا بر درخواست دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران برگزار شد. در این ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، جلسه هماهنگی کنترل دخانیات بنا بر درخواست دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد، کمیته کاری که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران که با محوریت سلامت مردم تشکیل می شود، برنامه راهبردی تجارت و صنعت دخانیات را در کشور تنظیم کند.

همزمان با این کمیته اقدامات عملی در زمینه های تولید، واردات، سامان بخشی توزیع، هماهنگی برای مبارزه با قاچاق سیگار، الصاق تصاویر و پیام های بهداشتی تأثیرگذار روی پاکت سیگار، هماهنگی در زمینه مالیات دخانیات بر اساس قیمت خرده فروشی و در نهایت تاسیس آزمایشگاه بررسی مواد دخانی با همکاری موسسه استاندارد انجام می‌شود.

همچنین در این جلسه دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران نسبت به نقش واردات رسمی به جای قاچاق سیگار و اهمیتی که این اقدام بر اجرای سیاست های کنترل دخانیاتی می تواند داشته باشد، تاکید کرد.

همچنین قرار شد هر دو هفته یکبار جلسات پیگیری با حضور کارشناسان ذیربط در دفتر قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شود و نتیجه آن در اختیار عموم از طریق رسانه های جمعی قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها