امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133566
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در هشتمین آیین تجلیل از

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در هشتمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی (مداحان دانش‌آموز) که در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد با بیان اینکه راه مقابله با افراطی‌گری‌ها پیوند با عاشورا و کربلا است، اظهار داشت: کانون مداحان آیینی حرکت بسیار ارزشمندی است که اگر این حرکت جهت پیدا کند عاشوراییان عاشورایی باقی خواهند ماند.

وی توصیه‌هایی به دانش‌آموزان مداح داشت و گفت: مداحان از متون اصیل و دقیق استفاده کنند و تأکید می‌کنم متون دقیق، اصیل، اشعار غنی و قوی را برای دانش‌آموزان گزینش کنید و خود نوگلان همن حساس باشند و هر شعری را نخوانند و از صحت و درستی آن یقین پیدا کنند.

کفاش افزود: سوق دادن دانش‌آموزان به مقاتل اصیل کار فرهنگیان است و مقتل‌خوانی شیوه بزرگ مداحان اهل بیت در تاریخ بوده است و باید فرزندان را از ابتدا به اصیل‌خوانی و توجه به متون مدقن سوق دهیم.

وی ادامه داد: زبان مدح و ثنا ویژه اهل بیت و بزرگان است و دانش‌آموزانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند باید زبان نقد قشنگی داشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به نکته دیگری در خصوص توجه مداحان دانش‌آموز اشاره و خاطر نشان کرد: تأکید می‌کنم نوجوانان و جوانان را به گونه‌ای تربیت کنید تا دانشمندی متعهد و با اخلاص، پزشک، مهندس، قاضی و سیاست‌گذار خوبی باشند که در کنار آن مداح اهل بیت باشند.

وی به تمهیدات آموزش و پرورش در خصوص توجه به موضوعات دینی اشاره و تصریح کرد: در وزارت آموزش و پروش برای توسعه فرهنگ دینی در سال اخیر طرح انس با اهل بیت و انتشار کتاب‌های 14گانه برای آشنایی دانش‌آموزان با اهل بیت انجام شد.

کفاش افزود: برای حفظ موضوعی قرآن و برای آنهایی که نمی‌توانند تمام آیات را حفظ کنند نیز پیش‌بینی‌های خاصی انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها