امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133580
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیخ عبدالناصر الجبری» دبیر کل جنبش «الامه» لبنان روز پنجشنبه به دیدار «شیخ نعیم قاسم» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیخ عبدالناصر الجبری» دبیر کل جنبش «الامه» لبنان روز پنجشنبه به دیدار «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان رفت و جدیدترین تحولات منطقه و لبنان را با وی بررسی کرد.

بنا بر گزارش وبگاه خبری العهد لبنان، شیخ نعیم قاسم در این دیدار، اتحاد و گفت‌وگو را تنها راه حل مشکلات داخلی لبنان دانست و اعلام کرد که تا زمانیکه گفت‌وگو منفی یا علیه کسی نباشد، حزب‌الله از گفت‌وگو میان دو یا چند جریان سیاسی در لبنان حمایت می‌کند.

شیخ نعیم قاسم تفرقه و اقدامات تحریک‌آمیز را باب و مشکلات پیچیدگی‌ها(ی مسائل سیاسی) دانست و گفت: ما (حزب‌الله) از ابتدا خواستار وحدت اسلامی و ملی در سطح سیاسی، اجتماعی و امنیتی بوده‌ایم.

این دیدار در زمانی انجام شد که تلاش‌های گروه‌های لبنانی بخصوص نبیه بری رئیس پارلمان لبنان برای برگزاری دیداری میان سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله و سعد الحریری نخست‌وزیر اسبق لبنان و رئیس حزب المستقبل (رئیس جریان 14 مارس) همچنان ادامه دارد.

شیخ نعیم قاسم در این خصوص گفت: گفت‌وگو تنها راه موجود کنونی برای بررسی اوضاع و حل مشکلات است. تا زمانیکه این گفت‌وگوها منفی یا علیه کسی نباشد، ما از هر گفت‌وگویی میان دو یا چند طرف حمایت می‌کنیم.

وی مصلحت لبنان را در گفت‌وگو دانست و با رد شایعات درباره اینکه جدول گفت‌وگوی احتمالی حزب الله و حزب المستقبل چیست، گفت که گفت‌وگو کنندگان تصمیم خود را برای گفت‌وگو گرفته‌اند و مشکلی در جزئیات نیست و دو طرف خود می‌توانند برنامه گفت‌وگو را تعیین کنند.

در مقابل الجبری با حمایت از راهکار گفت‌وگو برای حل مشکلات لبنان، ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها(ی احتمالی) نقشی بزرگ در آسوده کردن مردم و کاهش بار مشکلات داخلی از دوش آنان داشته باشد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار