امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133581
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت «خالد بحاح» امروز (پنجشنبه) در پارلمان این کشور اعلام کرد که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت «خالد بحاح» امروز (پنجشنبه) در پارلمان این کشور اعلام کرد که هرگونه تحریم شورای امنیت سازمان ملل علیه «علی عبدالله صالح» رئیس جمهور سابق یمن که پس از انقلاب 2011 مردم این کشور، خلع شد و 2 رهبر جنبش انصارالله را رد می‌کند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری یمنی «براقش نت»، دولت بحاح امروز اعلام کرد که با هر تحریمی علیه هر شهروند یمنی مخالف است و اجازه این کار را نمی‌دهد مگر اینکه این تحریم بر اساس قانون اساسی یمن صورت گیرد.

نخست‌وزیر یمن متعهد شد که از شورای امنیت سازمان ملل بخواهد که تحریم‌های صادره علیه این شخصیت‌ها را لغو کند.

این در حالی است که امروز، سرانجام پارلمان یمن با موافقت حزب کنگره مردمی به ریاست صالح، به کابینه خالد بحاح رای اعتماد داد.

17 آبان گذشته، رسانه‌های یمنی اعلام کردند که شورای امنیت، علی عبدالله صالح رئیس جمهور برکنار شده یمن و دو نفر از رهبران جماعت انصارالله را به دلیل مانع تراشی در روند سیاسی این کشور تحریم کرد. «عبدالملک الحوثی» رهبر انصار الله و ابوعلی الحاکم معروف به «عبدالله الحکیم» از  رهبران این جنبش دو نفر دیگر بودند.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها