امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133583
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کنفرانس مبارزه با تروریسم در اربیل که جنجال زیادی را به راه انداخته است و برخی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کنفرانس مبارزه با تروریسم در اربیل که جنجال زیادی را به راه انداخته است و برخی مقامات عراقی آن را تحریم کرده‌اند، آغاز شد.

بر اساس گزارش شبکه العربیه، این کنفرانس با حضور شماری از مقامات اهل تسنن و عشایر آغاز به کار کرد.

این در حالی است که برخی طرفهای دعوت شده به این کنفرانس از جمله شورای سیاسی عربی «کرکوک»برگزاری کنفرانس اربیل درباره مبارزه با تروریسم، تحریم کرد.

این شورا طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به دست «السومریه نیوز» رسید، اعلام کرد: ما در کنفرانس اربیل شرکت نمی‌کنیم. دلیل این تحریم، عدم امکان بررسی مسائل سرنوشت‌سازی مانند کرکوک و مسئله عربهای آن که به طور برنامه‌ریزی شده‌ای مورد کشتار قرار می‌گیرند، در این کنفرانس است.

در بیانیه این شورا آمده است: ما از برگزارکنندگان این کنفرانس می‌خواهیم که در بغداد (پایتخت)، آن را برگزار کنند. ما یقین کامل داریم که عربهای کرکوک نمی‌توانند در این کنفرانس که شرایط مکان برگزاری آن، مناسب نیست، شرکت کنند. ضمن اینکه برگزاری چنین کنفرانس‌هایی اختلافات و شکافها میان صفوف عربهای عراق را افزایش می‌دهد و برخی کشورهای منطقه‌ را به دخالت در امور عراق، ترغیب می‌کند.

دولت منطقه کردستان عراق، کنفرانس مبارزه با تروریسم و افراط‌گری شبه‌نظامیان را با حضور نمایندگان پارلمانی و دولت‌های محلی استانهای پرتنش عراق و سفرای آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا در اربیل برگزار می‌کند.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها