امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133614
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، امروز (27 آذرماه) سازمان امنیت و همکاری اروپا و وزارت دفاع قرقیزستان در شهر بیشکک 5 ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، امروز (27 آذرماه) سازمان امنیت و همکاری اروپا و وزارت دفاع قرقیزستان در شهر بیشکک 5 توافقنامه همکاری به امضا رساندند.

این توافقنامه‌ها‌ عبارتند از: «بهبود چارچوب قانونی و حقوقی ملی برای نظارت و مدیریت بر سلاح‌های کوچک، سلاح‌های سبک و ذخایر مهمات»، «تقویت امنیت و بهبود مدیریت انبارهای سلاح‌های کوچک، سلاح‌های سبک و مهمات متعارف»، «ساخت 3 انبار جدید جهت ذخیره‌سازی اسلحه‌های کوچک، سلاح‌های سبک و مهمات متعارف در واحدهای نظامی»، «آموزش استفاده از سلاح‌ها به سربازان و نیروهای وزارت دفاع کشور قرقیزستان» و «از بین بردن سلاح‌های مازاد و بلاستفاده».

این توافقنامه‌ها توسط «زمیر سویرکولف» معاون اول وزیر دفاع قرقیزستان و «سرگئی کاپینوس» نماینده سازمان امنیت و همکاری در بیشکک امضا شد.

به گفته وزارت دفاع قرقیزستان، این توافقنامه‌ها به کاهش خطرات ناشی از توزیع غیرقانونی سلاح و مهمات کمک خواهد کرد و باعث افزایش امنیت در آسیای مرکزی می‌گردد ضمن آنکه از قاچاق سلاح و مهمات جلوگیری می‌کند.

در این رابطه نماینده سازمان امنیت و همکاری اروپا در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرد: اجرای این توافقنامه‌ها شروع شده است که در راستای بهبود قوانین ملی قرقیزستان می‌باشد.

وی گفت: در حال حاضر آموزش سربازان و نظامیان قرقیز و همچنین ساخت یک پایگاه الکترونیکی جهت مدیریت سلاح‌ها آغاز شده است.

این توافقنامه‌ها براساس تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان امنیت و همکاری اروپا و وزارت دفاع قرقیزستان که در تاریخ 12 آگوست سال 2013 تصویب شده بود، به امضا رسید.  

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها