امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133623
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
«سلیمان سلیمان»، استاد و پژوهشگر سوری حقوق بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، تاکید کرد که حمایت سوریه از ...

«سلیمان سلیمان»، استاد و پژوهشگر سوری حقوق بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، تاکید کرد که حمایت سوریه از قضیه فلسطینی از زمان ریاست جمهوری «حافظ اسد» وجود داشته که قضیه فلسطینی را یکی از مهمترین قضایای ملی سوریه عنوان کرده بود.

سلیمان افزود: ما به خوبی می‌دانیم، بخشی از آنچه در سوریه تحت عنوان بحران در جریان است، به خاطر حمایت دمشق از قضیه فلسطینی است و این موضوعی است که با وجود موضع گیری منفی برخی از رهبران فلسطینی در قبال بحران سوریه و نظام این کشور، همواره در اظهارات «بشار اسد»، رئیس جمهوری سوریه مورد تاکید قرار گرفته و همواره شاهد ثبات موضع دمشق در قبال قضیه فلسطینی بوده‌ایم.

این پژوهشگر سوری تلاش داعش برای تاسیس آنچه که آن را «امارت اسلامی» می‌نامد، با حمایت و تحریک کامل «اسرائیل» دانست، چون تشکیل چنین کیانی به «اسرائیل» اجازه می‌دهد، به عنوان یک موجودیت دینی در منطقه پایه‌های رژیم خود را مستحکم کند.

وی تاکید کرد: صهیونیست‌ها در تشکیل رژیم خویش از مورد ظلم و ستم قرار گرفتن یهودیان سوء استفاده کردند و با شکل گیری داعش، از خصومت این گروه با نظام سوریه برای تشکیل امارتی اسلامی، آن هم از طریق تقسیم سوریه بهره برداری می‌کنند، تا آشکار شود که سوریه به خاطر پایبندی و التزامش به قضیه فلسطینی چه بهای سنگینی را پرداخت می‌کند.

سلیمان خاطر نشان کرد: تصریحات مکرر اسد در قبال قضیه فلسطینی پیام آشکاری برای کشورهای غربی بویژه آمریکاست که بزرگ‌ترین حامی «اسرائیل» بشمار می‌آید و تاکید می‌کند که دمشق به حمایت خود از فلسطینیان تا دستیابی آنها به حق تاسیس دولت فلسطینی برای خویش ادامه می‌دهد.

این پژوهشگر امور بین الملل سخنان خود را با این گفته به پایان رساند که اقدام اسد در عدم پذیرش میانجی‌گری برای شماری از رهبران فلسطینی و عادی سازی روابط با آنها به معنای قطع ارتباط دمشق با مقاومت فلسطینی نیست، چون فلسطین برای سوریه یک قضیه و نه یک شخص است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار