امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133649
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۸
تعداد بازدید: 136
احمدرضا فرسار در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: در بررسی‌های انجام شده در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در ...

احمدرضا فرسار در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: در بررسی‌های انجام شده در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در نمونه 300 هزار نفری در سال 91، 46.3 درصد از افراد تمایل داشتند که فرزندی نداشته باشند یا تک فرزند باشد.

وی ادامه داد: همچنین وقتی از آن‌ها در مورد تعداد فرزند ایده آل سوال شده بود 17 درصد افراد یک فرزند، 53.1، دو فرزند می خواستند که با داشتن این دو فرزند نرخ باروری همان 1.8 باقی می‌ماند در حالی که باید از 2 فرزند بیشتر شود.

فرسار افزود: همچنین 6درصد آنها نداشتن فرزند را ایده آل اعلام کرده بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در بررسی ها مشخص شد تمایل به تک فرزندی در بین زنان دارای تحصیلات دانشگاهی 10 برابر بیشتر از مادران دارای تحصیلات زیر دیپلم است.

فرسار افزود: به یک فرهنگسازی موثر در جامعه نیاز داریم تا بتوانیم نرخ باروری را که در حال حاضر 1.8 است را به 2.1 برسانیم.

وی ادامه داد: افزایش نرخ باروری نیازمند همکاری‌های بین بخشی در کشور است و یکی از عواملی که می‌تواند به آن کمک کند پوشش بیمه‌ها است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها