امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133661
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۸
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در سخنرانی‌ پیش از خطبه‌های نماز ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در سخنرانی‌ پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت جانگذار ولی نعمت ما امام رضا (ع) اظهار داشت: پیامبر اعظم (ص) از سلسله انسان‌های کامل است. ایشان اولین معلم عالم بشریت و ملک‌الله است.

وی ادامه داد: همچنان که قرآن از هر گونه تحریف مصون است پیامبر اسلام نیز معصومیت دارد و هدایت مهمترین نعمتی بوده است که به بشریت رسیده است.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه پیامبر بر 4 اصل اساسی توحید، عدل، مکارم اخلاقی و آخرت، نظامی را برقرار کرد، گفت: ما دو نوع اخلاق الهی و انتفاعی داریم ممکن است افرادی دست فقیری را بگیرد ولی آیا این دست‌گیری برای خداست و یا برای منفعت و سودجویی است.

وی افزود: سلطه‌جویان دلشان برای آفریقایی‌ها نمی‌سوزد بلکه به دنبال منافع خود هستند.

دادستان کل کشور بیان داشت: ما امروز گرفتار جاهلیت مدرن هستیم که همان جاهلیت قدیم است ولی امروز با روش‌های مدرن به کار آمده است. استفاده از دانش، فناوری‌ها و سلاح‌های هسته‌ای این جاهلیت را تشکیل داده است و هر کسی مقابل او بایستد امنیت آن را سلب می‌کند و در این جاهلیت مدرن بدترین خیانت‌ها انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام رئیسی خاطرنشان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم طبق برخی آمارها تنها سه هفته در جهان جنگی نداشته‌ایم و دست نظام سلطه و آمریکا در این جنگ‌ها دیده می‌شود و هزینه‌های 600 میلیاردی سالانه گواه بر این سلطه‌گری‌ها است.

وی به بیانات مقام معظم رهبری نسبت به سبک زندگی اسلامی در کشور اشاره کرد و گفت: تنها راه نجات ما بر اساس تمام هجمه‌هایی که به کشور است همین سبک زندگی حسینی و نبوی در تمام روابط فردی و اجتماعی است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری درباره سکولاریزه کردن جامعه و دور کردن خدا از اخلاق و رفتار مردم هشدارهایی داده است و امروزه مرزبانان ما تنها آنهایی نیستند که در مرزهای جغرافیایی قرار دارند بلکه مرزبانان فرهنگی نیز باید از رخنه کردن فرهنگ‌های غلط جلوگیری کنند.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار