امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133688
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 138
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد ، عزت‌الله ضرغامی دقایقی پیش در حاشیه دوازدهمین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد ، عزت‌الله ضرغامی دقایقی پیش در حاشیه دوازدهمین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه 9 دی حرکتی با پشتوانه مردم بوده، اظهار کرد: مسئله این است که در حماسه 9 دی که به دنیا نشان داده شد، جمهوری اسلامی ایران مستقل بوده و اجازه دخالت به کسی را نمی‌دهد، حرکتی مردمی و با پشتوانه مردم بوده است.

وی افزود: همواره در تمام برهه‌های انقلاب اسلامی حضور مردمی سبب تقویت اهداف نظام بوده و حتی در همین موضوع مذاکره هسته‌ای نیز حضور و مشارکت مردمی مایه دلگرمی مذاکره‌کنندگان بود. قدرت نخست در کشور ما، قدرت مردمی بوده و این موضوع قابل توجهی است.

رئیس پیشین سازمان صدا و سیما با اشاره به اجتماع عظیم مردمی و واکنش و بازتاب رسانه‌های جهانی در این موضوع گفت: بنده به طور کامل رسانه‌ها را در این روزها رصد می‌کردم و در اجتماع عظیم اربعین رسانه‌های غربی در ابتدا سکوت کرده اما زمانی که رسانه‌های برون‌مرزی ما این اجتماع استثنایی را پوشش دادند، آنها نیز مجبور به انتشار برخی اخبار در مورد اربعین شدند.

ضرغامی تصریح کرد: در مجموع باید گفت: اجتماع اربعین امسال بزرگترین اجتماع در طول تاریخ بشری بوده و امروز اربعین برای همه دنیا شناخته شده است.

وی با اشاره به وقایع 16 آذر امسال و لغو سخنرانی افراد ارزشی در دانشگاه‌ها گفت:‌بنده و جناب صفار هرندی در 16 امسال سخنرانی کردیم و در سالن سخنرانی مشکلی نبود و در بسیاری از دانشگاه‌ها نیز نیروهای معتقد حضور یافتند اما آن چند جایی که مشکل بوجود آمد در آن حد نیست که سبب نگرانی شود و به عقیده بنده با یک تذکر صحیح و یادآوری این موضوع خلع و رفع می‌شود.

ضرغامی گفت: نکته اینجاست که در مورد 9 دی باید گفت: 9 دی امسال نیز نزدیک سال‌های گذشته با شکوه‌تر از گذشته خواهد بود و نمی‌شود گفت که 9 دی به دولت‌ها ربطی دارد بلکه حماسه 9 دی، حماسه‌ای مردمی بود و ربطی به دولت‌ها ندارد.

وی با بیان اینکه در موضوع مبارزه با فساد باید مدیریت صحیح انجام شده و کار عملی صورت گیرد، تصریح کرد: فساد نباید تبدیل به چانه‌زنی‌های سیاسی شود، چرا که این فوق‌العاده خطرناک است، همچنین اینکه فساد بویژه همین فسادهای اقتصادی و مالی منجر به تسویه‌حساب‌های سیاسی شده و مواردی از این قبیل برای ما خطری بزرگ به شمار می‌رود و این موضوع باید مدیریت شود.

انتهای پیام/70005/ق40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها