امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13371
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۱۰
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در ادامه سخنرانی خود در مراسم روز جانباز مقاوم گفت: هر جانباز داستانی دارد و این زخم‌ها و ...

به گزارش خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در ادامه سخنرانی خود در مراسم روز جانباز مقاوم گفت: هر جانباز داستانی دارد و این زخم‌ها و داستان‌ها باید نوشته شود، چرا که این زخم‌ها قهرمانی های عناصر مقاومت را در جنگ 33 روزه و درگیری با دشمن اسرائیلی و در جنگ سال 96 و در آزادسازی لبنان و در سال 2000 تاکنون در خاطره‌ها زنده نگه می دارد.

وی ادامه داد که این مقاومت هوشیاری لازم و دیدگاه روشن را از همان ابتدا داشت و خطرات سکوت در برابر اشغالگری اسرائیلی‌ها و پیامدهای این سکوت و همزیستی با پروژه های استعمارگرایانه آمریکایی در منطقه را از سال 82 می‌دانست و این بصیرت باعث درگیر شدن با این پروژه ها شد، این در حالی بود که عرب‌ها غیر از ایران و سوریه دچار خفت و خواری بودند.

وی ادامه داد: این مقاومت با این مقدار جانفشانی لبنان را از اشغالگری آزاد کرد و این آزادی و کرامت و عزت و خوبی‌ها و منابع آبی و طبیعی و نفت در آب های لبنان همگی با جانفشانی‌های مقاومت و به فضل مقاومت به دست آمده است.

نصرالله ادامه داد: اگر مقاومت نبود، آب های ما به مستعمره تبدیل می شد و ساکنان اصلی آن مانند کرانه باختری از آن محروم بودند؛ منابع نفتی ما نیز به مانند چاه تمارا می‌شد و دولت ما تابع حاکمیت اسرائیلی ها بود و ما در صیدا و صور محکوم بودیم، چه کسی آنها را از لبنان خارج می‌کرد؟ مقاومت لبنان را حفظ کرد و این گذشته نزدیک نباید فراموش شود، چرا که معرکه کنونی نیز استمرار آن گذشته است و برای از بین بردن تمام دستاوردهایی است که در آن گذشته محقق شده است.

وی تاکید کرد که لبنان، باید ملی باقی بماند و به مزدور تبدیل نشود. این مسئولیت همه در تمامی ادارات و همه نخبه‌ها و فرهنگیان و دانشمندان و همه لبنانی‌ها است، ما در مقابل هجمه رسانه‌ای شدیدی قرار داریم که می خواهد این تاریخ را منحرف کند.

سید حسن نصرالله ابراز داشت: ما بخشی از این سرزمین و کشور هستیم، ما جزو ساختارهای ملت لبنان هستیم که جانفشانی‌های بزرگی انجام داده است؛ ما قربانیان زیادی را از میان خود و جگر گوشه هایمان داده‌ایم، البته بر کسی منت نمی گذاریم و این کار را برای دین و آخرت و کشور و مقدساتمان انجام داده‌ایم.
ادامه دارد...
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها