امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133731
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
«کمال الساعدی» یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد اظهارات «ظافر العانی»، نماینده ...

«کمال الساعدی» یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد اظهارات «ظافر العانی»، نماینده ائتلاف نیروهای ملی در شبه نظامی خواندن نیروهای بسیج مردمی را محکوم کرد.

وی تاکید کرد: اظهارات ظافر العانی موضع جدیدی نیست بلکه در ادامه افکار تکفیری است و از زمان سرنگونی رژیم صدام تا به امروز برخی شخصیت‌هایی که از تغییر و تحول‌های کنونی در عراق راضی نیستند به دنبال پیدا کردن یک خلل یا اشتباهی می‌گردند تا با به راه انداختن بازی سیاسی موضع گیری کنند.

الساعدی گفت: نیروهای بسیج مردمی قبل از ورود داعش به عراق در میدان نبودند و تحرکات بسیج بر اساس فتوای مرجعیت دینی و درخواست رسمی دولت عراق و همچنین مردم بود که دفاع از نظام سیاسی کشورشان در معرض تهدیدها خواستار شدند و پیش از آن ما شاهد مبارزات نیروهای بسیج مردمی در سامراء، صلاح الدین و بیجی نبودیم.

الساعدی با رد اظهارات شخصیت‌هایی سیاسی که بسیج مردمی را به باد انتقاد گرفته اند، گفت: نیروهای بسیج مردمی در استان هایی مثل میسان یا الناصریه جنگ نمی‌کنند بلکه در مناطقی مبارزه می‌کنند که همین شخصیت‌های سیاسی منتقد به آنجا تعلق دارند و برای بازگشت زندگی طبیعی به این مناطق مبارزه می کنند.

ظاهر العانی گفته بود:شبه نظامیان مود حمایت احزاب در عراق از شرایط امنیتی موجود در عراق برای پیاده کردن برنامه‌های طائفه‌ای خود بهره‌برداری کردند که کم‌تر از اقدامات داعش نیست و به تروریست‌ها برای گسترش حضور خود در عراق بهانه ساخته است.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها