امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133737
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صحبت‌های ...

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صحبت‌های اخیر احمد شیرزاد نماینده مجلس در دوره ششم درباره برخورداری کشورمان از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای گفت: اینکه امروز آمریکایی‌ها حساسیت زیادی در مورد برنامه‌های هسته‌ای ایران داشته و بیشترین توان خود را صرف این موضوع می‌کنند، نشان‌دهنده اهمیت فناوری هسته‌ای برای ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران در معادلات سیاسی و جهانی دارد.

وی افزود: یکی از عواملی که جایگاه جمهوری اسلامی ایران را در بین ملت‌های منطقه و در معادلات سیاسی و جهانی ارتقاء داده، مسئله هسته‌ای است و توجه کشورهای منطقه امروز به ایران اسلامی معطوف است که علی‌رغم میل باطنی استکبار جهانی توانسته به عالی‌ترین از سطح انرژی هسته‌ای دسترسی پیدا کند.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز آمریکا نوک پیکان خود را متوجه برنامه‌های هسته‌ای کرده و امروزه همین موضوع هسته‌ای است که قدرت چانه‌زنی ایران را در معادلات منطقه‌ای و جهانی بالا برده است.

کارخانه‌ای خاطرنشان کرد: مسئله هسته‌ای امروز به خاکریز اول کشورمان در مقابل استکبار تبدیل شده است و اگر از سر ساده‌لوحی فکر می‌کنند که اگر از خاکریز اول عقب‌نشینی کنیم مشکل حل می‌شود، این مسئله نشان‌دهنده خودباختگی آنان است و باید بدانند در صورت عقب‌نشینی از خاکریز اول، عقب‌نشینی از خاکریزهای دیگر نیز صورت خواهد گرفت.

احمد شیرزاد از نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم روز چهارشنبه در همایشی با موضوع بررسی صنعت هسته ای در دانشگاه تهران گفته است:

هر فرد و هر دولتی که تصمیم گرفته جمهوری اسلامی ایران به سمت هسته‌ای شدن برود، شاید تصمیم اشتباهی گرفته است. از این چاه (صنعت هسته‌ای) آبی در نمی‌آید مگر اینکه برای برخی افراد نانی درآید.

وی گفته است: هیچکس در ایران نمی‌داند که ما به چه دلیلی به مسیر هسته‌ای شدن پا گذاشته ایم و این امر دقیقا مانند ادامه جنگ بعد از آزادسازی خرمشهر بود در حالیکه برخی افراد شعارهایی مانند راه قدس از کربلا می‌گذرد را بیان می‌کردند.

شیرزاد با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد، خصوصا دلواپسان مسئله هسته‌ای را به ناموس یا ایدئولوژی نظام تبدیل کرده‌اند، افزود: وقتی چیزی به ناموس تبدیل شود، نمی توان برای آن چانه‌زنی کرد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس ششم با بیان اینکه رآکتور اراک مضر است و کشور به هیچ دستاورد هسته‌ای نرسیده است، می‌گوید: در زمینه هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران نه منابع اولیه دارد و نه احاطه به علوم آن را.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها