امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133757
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، سردار سرتیپ پاسدار حسن رستگارپناه ظهر امروز در مراسم یادواره شهید حاج حسین محمدیانی و شهدای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سبزوار، سردار سرتیپ پاسدار حسن رستگارپناه ظهر امروز در مراسم یادواره شهید حاج حسین محمدیانی و شهدای سبزوار با بیان اینکه امروز جنگ‌های نیابتی با نقشه آمریکایی‌ها و به رهبری عربستان سعودی در منطقه خاورمیانه و در کشورهای اسلامی آغاز شده اظهار داشت: این گروهک‌ها و تشکیلات نامشروع مانند طالبان که سال‌ها بر افغانستان حکومت کرد، شکل گرفته تا چهره اسلام ناب محمدی(ص) را که به برکت انقلاب اسلامی در سراسر جهان در حال انتشار است، نابود کند.

وی با بیان اینکه عربستان با انجام این گونه اعمال و ترویج تروریست در کشورهای منطقه نه به ایران بلکه به جهان اسلام آسیب می‌زند، تصریح کرد: جنگ‌های نیابتی صورت گرفته در منطقه و بروز خسارت‌های جانی و مالی چه به شیعیان و چه به برادران اهل سنت همه توسط عربستان صورت گرفته است.

جانشین مرکز مطالعات استراتژیک امنیت پایدار نیروهای مسلح گفت: براساس آمارها بیشترین کشتار شیعیان در سطح جهان در عراق و توسط گروهک تروریستی داعش صورت گرفته است.

وی با اشاره به اتفاقات روی داده در سوریه و عراق با بیان اینکه رهبریت و مرجعیت شیعه و سنی عراق در کنار یکدیگر با ایجاد اتحاد و همدلی بین گروه‌های مختلف در عراق مشت محکمی به گروهک دست پرورده و نامشروع داعش وارد کردند، خاطرنشان کرد: توطئه جنگ بین شیعه و سنی در منطقه شکست خورده و مسلمانان اتحاد را بزرگترین سلاح برای مقابله با دشمن می‌دانند.

رستگار پناه با بیان اینکه سوریه جبهه و خط مقدم جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با رژیم صیهونیستی و جبهه پشتیبان مقاومت اسلامی در منطقه است، گفت: دشمن پس از شکست‌های متناوب در سوریه و عراق امروز دست به توطئه جدیدی علیه ملت‌های اسلامی زده و آن کاهش روز افزون قیمت نفت است.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت نفت به ضرر همه کشورهای اسلامی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشورهای اسلامی بیش از 500 میلیارد دلار از این مسئله متضرر شده‌اند.

جانشین مرکز مطالعات استراتژیک امنیت پایدار نیروهای مسلح با بیان اینکه آمریکایی‌ها توطئه پرداز و عربستان اجرا کننده این توطئه در سطح منطقه است تاکید کرد: ما معتقدیم که در جنگ اقتصادی نفت علیه کشورهای اسلامی پیروز میدان خواهیم بود و به وعده الهی در مورد نابودی دشمنان اسلام و در صدر آن آمریکایی‌ها اطمینان داریم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به حوادث دوران دفاع مقدس و وقوع عملیات والفجر 8 در آن دوران با بیان اینکه انجام این عملیات نظامی همه برنامه‌ریزی‌ها و تاکتیک‌های سیاسی، اقتصادی و نظامی دشمن را تغییر داد، اظهار کرد: عملیات والفجر 8 و عبور از رودخانه اروند از پیچیده‌ترین و تاکتیکی‌ترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود که مایه تعجب همه کارشناسان نظامی جهان شد.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک امنیت پایدار نیروهای مسلح با بیان اینکه ما در این عملیات نظامی 600 کیلومتر از خاک عراق را آزاد کردیم، افزود: بیش از 19 گردان توپخانه، 12 تیپ، 55 فروند هواپیما، 500 دستگاه تانک منهدم شد و 380 دستگاه تانک و نفربر به غنیمت گرفته شد.

وی با بیان اینکه ارتش عراق برای رویارویی با رزمندگان ما دفاع متحرک را به عنوان تاکتیک نظامی خود در جنگ برگزیده بود، ادامه داد: در این عملیات برای نخستین‌بار پلی طراحی و بر روی رودخانه اروند نصب شد که در نوع خود بی‌نظیر بود و دشمن برای نابودی آن بیش از 530 سورت پروازی و  433 سورت پرواز با هلی‌کوپتر انجام داد.

وی با بیان اینکه ما در طول دوران دفاع مقدس عملیات‌های مختلفی را برای آزادسازی، تعقیب متجاوز و نشان دادن حقانیت جمهوری اسلامی ایران اجرا کردیم، یادآور شد: همه این کارها و پیروزی‌ها در سایه رهبری ولی امر حضرت امام (ره) صورت گرفت و ما معتقدیم که در سایه این رهبری همواره امداد الهی به مدد رزمندگان اسلامی آمده است.

انتهای پیام/70005/ق40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها