امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133765
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - ویژه‌نامه حماسه 9 دی: روزهاى سال، به طور طبیعى و به خودى خود همه مثل همند؛ این انسان‌ها هستند، این ...

حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - ویژه‌نامه حماسه 9 دی: روزهاى سال، به طور طبیعى و به خودى خود همه مثل همند؛ این انسان‌ها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزى را از میان روزهاى دیگر برمی‌کشد و آن را مشخص میکند، متمایز میکند، متفاوت میکند و مثل یک پرچمى نگه میدارد تا راهنماى دیگران باشد.

روز نهم دى هم از همین قبیل است؛ یعنى برخاسته از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ مجاهدانه است.

نهم دی 88، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در «سالگرد این حماسه»، حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود. امام خامنه‌ای

9 دی در گذار از 8 ماه فتنه پیچیده‌، آخرین حلقه از اتفاقات تلخ و ناخوشایندی بود که با آفرینش آن، حلاوت پشتیبانی مردم از انقلاب‌شان ذائقه انقلاب اسلامی را شیرین کرد و از پی آن گرد و غبار 8 ماه آتش‌افروزی در خیابان‌ها و مساجد و پاره کردن عکس امام روح‌الله و شعارهای ضد فلسطینی و ضد مقاومت و آتش روزه‌خواری علنی و حمله به پایگاه بسیج و مردم بی‌دفاع و حمله به اموال عمومی و نهایتاً آتش جسارت به خیام ابا عبدالله در خیابان‌های تهران و عزاداران حسینی در هنگامه عزا و ماتم برای امام شهیدشان فرونشست و اینگونه نهم دی به تعبیر پیر انقلاب پرچم راهنمایی دیگران و روزی «متمایز» شد.

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پنجمین سالگرد حماسه 9 دی با انتشار ویژه‌نامه‌ای به بررسی ابعاد مختلف آفرینش حماسه 9 دی و چرایی مانایی آن در تاریخ انقلاب اسلامی پرداخته است.

این ویژه‌نامه شامل هفت بخش با عناوین («رهبرمعظم انقلاب»، «گفت‌وگو»، «گزارش»، «عکس و پوستر»، «اینفوگرافی»، «فیلم» ، «صوت») است.

 

 

حمله اوباش به یکی از پایگاه‌های بسیج تهران در تاریخ 25 خرداد 88، که قطعا با برنامه‌ریزی قبلی طراحان فتنه صورت گرفت، سرآغازی شد بر شکل‌گیری جوسازی‌ها و فتنه‌های جدید علیه بسیج  با تکیه بر پروژه «شهید سازی».

 

اوباش فتنه‌گر، آن روز به یکی از مراکز نظامی حمله کردند که به طور طبیعی مقادیری سلاح نیز در آن نگهداری می‌شد، حال اگر این سلاح‌ها به دست اوباش می‌افتاد، معلوم نبود، تعداد کشته شدگان فتنه 88 چندده نفر دیگر افزایش پیدا می‌کرد.

 

بنابراین، طبیعی‌ترین حالت، دفاع تمام و کمال اعضای ابن پایگاه از مرکز بسیج خود بود که اگرچه دشمن سعی زیادی در تحریف این ماجرا کرد، اما هیچ سلاحی از این پایگاه به دست اراذل آشوبگر نیفتاد.

 

آنچه در زیر می‌خوانید، گفتگویی است با فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران که این حوادث در محل تحت کنترل آنها اتفاق افتاد.

 

***

 

وی در این گفت‌وگو با اشاره به برخی رخدادهای 25 خرداد 88 اظهار داشت: 25 خرداد 88 تجمع غیرقانونی در میدان آزادی توسط طرفدارهای فتنه سبز شروع شد، لذا به بچه‌ها اعلام کردیم تا اطلاع ثانوی به هیچ وجه در حوزه تردد نکنند و به جهت اینکه مورد خاصی پیش نیاید حوزه را تقریبا مسکوت کردیم تا این تجمع تمام شود.

 

* پرتاب کوکتل مولوتف به سمت شیشه‌های حوزه

 

وی افزود: در همین حین سر و صداهایی شنیدیم و پس از رصد اوضاع از پشت بام حوزه دیدیم جمعیت در حال سر دادن شعار به سمت ما می‌آمدند و شروع به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت شیشه‌های حوزه کردند، وقتی دیدیم که واقعه سنگین شد به مسئولین بالا اطلاع و اوضاع و شرایط پیش آمده را توضیح دادیم لذا من بلندگوی دستی را گرفتم و اقدام به تذکر قانونی کردم که تعرض به مقر نظامی پیگرد قانونی دارد و هرچه زودتر از جلوی مقر نظامی پراکنده شوید، آشوب و بلوا به پا نکنید؛ هر چقدر این موارد را تکرار کردم متاسفانه فایده‌ای نداشت لذا در حال تذکر دادن بودم که احساس کردم شئ‌ای به بلندگوی دستی من اصابت کرد و اینقدر شدید بود دست من لرزید و بلندگو از دستم به حیاط حوزه افتاد.

 

* شلیک لیدرهای فتنه‌گر به مردم برای تحریک علیه حوزه

 

فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران تاکید کرد: متوجه شدیم که اینها مسلح هستند و به سمت ما شلیک می‌کنند، تعدادی از لیدرها مسلح بودند و به صورت نامحسوس از لابه‌لای جمعیت شلیک می‌کردند و بعضی‌ها نیز نامحسوس مردم را می‌زدند که آنها را تحریک کنند، پس از آن ما به صورت مشقی چند تیر هوایی شلیک کردیم تا جمعیت را متفرق کنیم که به حوزه تعرض نکنند، چون نرده‌های دیواره حوزه را شکسته بودند و عملا به مقر نظامی وارد شدند.

 

وی تصریح کرد: آنها وارد حیاط حوزه شدند، حتی عده‌ای از مردم بنا به اسناد، مدارک و شواهد موجود بالا می‌آمدند و می‌گفتند که ما می‌دانیم این تیراندازی شما مشقی است ولی از سوی دیگر عده‌ای از مردم تیر می‌خوردند.

 

* شلیک به چند اغتشاشگر برای متفرق کردن جمعیت

 

فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران ادامه داد: این مساله  نشان می‌دهد که آشوبگران و اوباش با برنامه و طرح قبلی مردم را تحریک می‌کردند و لیدرهای اصلی با برنامه‌ریزی و دوره‌های دیده شده و متخصص در این حوزه مردم را تهییج می‌کردند و عملا با حملاتی که انجام دادند ما مجبور به دفاع شدیم و مجبور شدیم  چند نفر از آشوبگرانی که داخل حوزه وارد شده بودند را از کمر به پایین هدف قرار بدهیم و باعث شد که جمعیت متفرق شود.

 

* مجروح شدن 3 بسیجی حوزه

 

وی با بیان اینکه این درگیری حدود 4ساعت و نیم طول کشید، اظهار داشت: این موارد حوالی ساعت 7ونیم بعدازظهر شروع شد و تقریبا تا 12شب ادامه داشت. در این درگیری 3 نفر از اعضای حوزه مجروح شدند که روند درمانی یکی از مجروحین به دلیل شدتی که داشت نسبتا طولانی شد.

 

* قطع برق و تلفن و آتش زدن دکل بسیم حوزه

 

فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران افزود: در طول درگیری از سمت لیدرها به سمت ما شلیک شد که ما مجبور به دفاع شدیم. اگر تیراندازی نمی‌شد درگیری به سرعت پایان می‌یافت. تعدادی از دستگیرشدگان اعتراف کردند که قرار بوده این حوزه را به تصرف درآورند. در ابتدای حمله به حوزه برق و تلفن قطع شد که این مسئله نشان می‌دهد این حمله حساب شده بوده است، حتی سیم رابط بیسیم دکل را با توجه به اینکه برق اضطراری داشتیم و می‌شد 2 تا 3 ساعت با این برق بی سیم را روشن نگه داشت با پرتاب کوکتل مولوتف از بین بردند.

 

* پرتاب کوکتول‌مولوتف‌های آلمانی

 

وی همچنین با اشاره به اینکه آن موقع شرایط دشواری بود، گفت: بیش از  600 -700 کوکتول‌مولوتف که برخی از آنها مدل آلمانی بود به سمت ما پرتاب شد. ویژگی این کوکتل‌مولوتف‌ها این است که به صورت نارنجک از خشاب کشیده می‌شود، تعدادی هم دست‌ساز بود که پشت کیف‌هایشان مخفی کرده بودند. این حملات منجر به آتش سوزی شد و وسعت این آتش سوزی به اندازه‌ای بود که با 12 کپسول اطفاء حریق نیز مهار نشد.

 

این بسیجی ادامه داد: آنها در ابتدا تلاش کردند که درب را بشکنند و وارد حیاط شوند اما زمانی که موفق نشدند، نرده‌ها را شکسته و وارد حیاط شدند. بسیجیان تلاش زیادی کردند تا حوزه سقوط نکند. حفظ آبروی نظام و بسیج برای ما بسیار مهم بود و به همین دلیل همه تلاش خود را کردیم.

 

* حمله به حوزه نینوا از قبل برنامه ریزی شده بود

 

وی درخصوص عدم حمله به دیگر حوزه‌های بسیج که در مسیر راهپیمایی قرار داشت، گفت: ما برای دامن نزدن به درگیری‌ها و جلوگیری از تحریک تظاهرکنندگان تردد به حوزه را محدود کردیم. ورود این افراد و ایجاد درگیری نشان دهنده برنامه ریزی قبلی در این زمینه بود. در اعترافاتی که دستگیر شدگان این غائله داشتند مشخص شد تصمیم داشته‌اند به هر قیمتی حوزه را تصرف کنند و با ضبط سلاح‌ها آشوبگران را مسلح کنند که اگر محقق می‌شد شاهد جنگ شهری بودیم.

 

* اوباش توان تصرف ناحیه مقداد را نداشتند

 

فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران افزود: دلیل دیگری که به این حوزه حمله شد و به ناحیه مقداد که کاملا در مسیر خیابان آزادی قرار دارد حمله نشد، امکانات و توان دفاعی ناحیه مقداد بود که قطعا تصرف ناحیه مقداد در توان حمله کنندگان نبود.

 

وی حمله به بسیج و کینه دشمنان نسبت به بسیج را اینگونه تشریح کرد: یکی از پشتیبان‌های اصلی این نظام بسیج است و دشمن این موضوع را خوب فهمیده است که بسیج در تمام صحنه‌ها حضور دارد. دشمنان با حمله و خلع سلاح به دنبال ایجاد رعب و وحشت و خارج کردن بسیجیان ولایتمدار از صحنه بودند که ناکام ماندند.

 

به گزارش فارس، فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران در ادامه  با اشاره به تعداد حاضرین در حوزه گفت: آن روز تعداد معدودی در حوزه بودند و برای آنکه جلب توجه نشود بیشتر نیروها را در پایگاهی نزدیک به حوزه ساماندهی کرده بودیم. در ماجرای طبس حضرت امام بیانیه‌ای داشتند که فرمودند من در قائله طبس امداد غیبی را پشت این نظام لمس کردم در حادثه‌ای که در این حوزه رخ داد نیز می‌شود گفت با عده قلیلی که در حوزه حضور داشتند دفاع کردیم و آن روز امداد غیبی به ما کمک کرد چون تجربه مواجهه با این موضوعات را نداشتیم. از خودگذشتگی و نیت پاک سربازان امام زمان باعث شد بتوانند با جان و دل از حوزه دفاع و روحیه خود را حفظ کنند.

 

* اعزام یگان ویژه ناجا برای کمک به پایگاه

 

وی خاطرنشان کرد: در ساعات اولیه درگیری، نزدیک به ساعت 9 شب، 16 موتور سوار یگان ویژه ناجا برای کمک به ما در محل حاضر شدند اما ازدیاد جمعیت مانع از کمک آن‌ها به حوزه شد و حتی ما مجبور شدیم درب حوزه را برای کمک باز کنیم زیرا تعدادی از آنها نیز مجروح شده بودند.

 

* 2 ساعت تیر مشقی می‌زدیم

 

فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران در سال 88 در ادامه در خصوص تعداد کشته‌های اعلام شده در روز حمله  اعلام کرد: باید تأکید کنم شلیک به سمت مردم و کشتن جمعیت دروغ محض است و کشته شدن 7 نفر در درگیری‌های آن روز توسط همان آشوبگران و فتنه‌گران بود که مردم را برای حمله به حوزه تحریک می‌کردند. ما قریب به 1 ساعت و نیم تا 2 ساعت از تیرهای مشقی استفاده کردیم و تیر هوایی شلیک می‌کردیم و سلاح‌ها در اختیار چند نفر خاص که توانمند بودند قرار داشت. در این درگیری تنها چند اغتشاشگر که بدون توجه به هشدارها وارد محوطه حوزه شده بودند از ناحیه پا مورد هدف قرار گرفتند.

 

* فتنه‌گران در 9 دی سیلی محکمی خورده‌اند

 

وی در پایان با اشاره به حماسه 9 دی گفت: بصیرت مردم باعث شد که فتنه‌گران و دست‌های بیگانگان که از طریق کشورهای خارجی که به دنبال ایجاد انقلاب مخملی در ایران بودند در روز 9 دی سیلی محکمی بخورند. مردم با همه تفکرات و سلایق در روز 9دی به این نتیجه رسیده بودند که از اعتقادات، نظام و ولایتشان نمی توانند چشم پوشی کنند و دشمنان متوجه ناتوانی خود شدند. روز 9 دی نمود عینی فرمایش مقام معظم رهبری بود که هر جا بصیرت و آگاهی و هوشیاری باشد مردم می توانند کشور را مدیریت کنند.

 

* اگر حوزه سقوط می‌کرد اوضاع مانند سوریه می‌شد

 

فرمانده حوزه 117 نینوا ناحیه قدس سپاه تهران در فتنه 88 با اشاره به خاطرات تلخ و شیرین روزهای مسئولیت در حوزه تحت نظرش گفت: دوران خوبی با بچه‌های بسیج در آن حوزه داشتیم، حوزه 117 نینوا از حوزه‌های نمونه تهران بود ما رتبه اول تهران را در کل حوزه‌های مقاومت خواهران و برادران در سال 86 داشتیم. خوشحالم که با عنایت خدا و فداکاری سربازان ولایت توانستیم حوزه را در روز درگیری حفظ کنیم زیرا آشوبگران با هدف سقوط حوزه و رعب و وحشت بسیجیان حمله کردند و این را می‌دانستند اگر بسیج را از صحنه فتنه حذف کنند عملا می‌توانند بر تهران مسلط شوند و واقعا هم تصور من اینست که اگر آن روز حوزه سقوط می‌کرد و سلاح‌های ما دست آنها می‌افتاد شاید اوضاع مانند سوریه می‌شد.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها