امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133776
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
مهدی فضائلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اتفاقی که در 16 آذرماه (روز دانشجو) در دانشگاه ...

مهدی فضائلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اتفاقی که در 16 آذرماه (روز دانشجو) در دانشگاه تهران و در خصوص برخی از خبرنگاران و عکاسانی که وظیفه پیام رسانی به افکار عمومی را داشتند، رخ داد، اظهار داشت: انجمن اسلامی دانشگاه تهران جزء مجموعه‌‌هایی است که به لحاظ گرایشات سیاسی ادعاهای زیادی مبنی بر آزادی بیان دارد. از سال‌های خیلی دور این انجمن چنین ادعاهایی داشته است. اما در عمل موارد متعددی بوده که این انجمن نشان داده استفاده ابزاری از اینگونه شعارها داشته است.

مدیرعامل مؤسسه سروش در ادامه افزود: در اواخر دهه 60 نیز همین انجمن مانع برگزاری نشست‌های جامعه اسلامی دانشجویان شد و جلوی برگزاری مراسم سخنرانی را در مسجد دانشگاه تهران گرفت به‌‌گونه‌ای که در مسجد دانشگاه تهران را برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه تهران بست.

وی ادامه داد: همچنین انجمن اسلامی دانشگاه تهران در آن زمان افرادی را که در جهت نصب پلاکارت و انجام تشریفات و اقدامات لازم برای برگزاری این مراسم بودند شبانگاه مورد ضرب و شتم قرار داد. این افرادی که هم‌اکنون هستند نیز به نوعی خلف آنهایی‌اند که در گذشته اقداماتی را صورت داده بودند.

وی ابراز داشت: افرادی که در 16 آذر امسال در دانشگاه تهران برخی از خبرنگاران و عکاسان را از مراسم رسمی روز دانشجو بیرون انداختند شاید فرصت ضرب و جرح نداشتند و فقط به جلوگیری از فعالیت برخی از خبرنگاران و عکاسان و به اخراج از جلسه و پاک کردن حافظه دوربین این افراد بسنده کردند.

مدیرعامل مؤسسه سروش در ادامه سخنان خود بیان داشت: به نظر من این رفتارها به خصوص در محیط دانشگاه بازتاب خوبی ندارد و وجهه تشکل‌ها را در ذهن و فکر دانشجوها مخدوش می‌کند.

فضائلی متذکر شد: برخی از بزرگان در خصوص منتقدان خودشان برخورد نامناسبی دارند کوچکترها نیز یاد می‌گیرند و بر همین اساس سیل اتهامات و برخی از تعابیر ناروا نثار منتقدان می‌شود در عین اینکه ادعای پذیرش انتقاد صورت می‌گیرد. این امر موجب می‌شود که کوچکترها و جوان‌تر‌ها نیز با منتقدان خودشان برخوردهای این چنینی داشته باشند.

به گزارش فارس؛ در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که عصر 16 آذرماه توسط انجمن اسلامی دانشگاه تهران و با حضور مصطفی معین وزیر علوم دولت اصلاحات در این دانشگاه برگزار شد، اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران پس از تحریک دانشجویان برای بیرون انداختن برخی از خبرنگاران و عکاسان  نسبت به بازداشت و همچنین پاک کردن حافظه دوربین برخی از عکاسان اقدام کردند. این در حالی است که این مراسم دارای مجوز و به مناسبت روز دانشجو برگزار شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها