امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133777
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این ...

عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که & laquo;وضعیت بروز تقلب در امتحانات دانش‌آموزان چگونه است؟»، اظهار داشت: تقلب در امتحانات نهایی (هماهنگ) اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: چینش دانش‌آموزان در سالن امتحانات پایه سوم متوسطه و پیش‌دانشگاهی به نحوی است که بیشترین فاصله وجود دارد و در برخی مواقع برگه‌های امتحانی مختلف است که امکان تقلب وجود ندارد.

عمادی در پاسخ به این پرسش که «اندکی از دانش‌آموزان ممکن است برگه‌های کوچک به همراه داشته یا روی دست مطالبی را بنویسند، در این موارد چه برخوردی انجام می‌شود؟»، خاطرنشان کرد: چنین استفاده‌ای در سالن امتحانات نهایی نیست مگر اینکه دو خط روی دست نوشته باشند که نمی‌توانند استفاده‌ای کنند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در خصوص اینکه چقدر این اتفاق در امتحانات انجام می‌شود، تصریح کرد: در امتحانات نهایی خیلی کم و به ندرت موضوع تقلب انجام می‌شود.

وی افزود: اگر چنین موردی رخ دهد توسط مسئولان سالن صورتجلسه می‌شود و بر مبنای ضوابط با متخلفان برخورد لازم انجام خواهد شد.

عمادی در پاسخ به این پرسش که «آیا تقلب در امتحانات داخلی مدارس رخ می‌دهد؟» گفت: معلمان در طول سال تحصیلی امتحانات مختلفی از دانش‌آموزان می‌گیرند که در این بین معلم حضور دارد.

وی ادامه داد: کسر شأن است دانش‌آموزی در حضور معلم بخواهد تقلب کند زیرا معلمان هم اجازه چنین کاری را نمی‌دهند، اما اندکی دانش‌آموز هستند که از روی شیطنت و زرنگی این کار را انجام می‌دهند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: آیین نامه‌ای در این خصوص وجود دارد، از فردی که به جای دانش آموز دیگری سر جلسه امتحان رفته باشد تا آوردن جزوه، برگه و یادداشت در جریان امتحان مطابق قوانین برخورد می‌شود و کمیسیون خاصی این موضوعات را بررسی می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها